Nejsledovanějšímu kouči v zemi dělá radost nejen Necid...

Zatímco Tomáš Rosický přidělává Pavlu Vrbovi starosti, někteří krajánci z bundesligy a turecké nejvyšší soutěže mu naopak dělají radost. Na mysli máme Tomáše Necida z Bursasporu či Vladimíra Daridu z Herthy Berlín.

Nejsledovanějšímu kouči v zemi dělá radost nejen Necid...
Dočkal: Nejsme tu proto, abychom byli druzí nebo třetí

"Mám radost z každého našeho hráče, kterému se daří. To je teď případ Vládi i Tomáše a přeju si, ať jim to vydrží co nejdéle. Vláďa Darida je hráč, který na hřišti dokáže udělat nadstavbu, to dobře víme. A je pozitivní, jak svému týmu pomáhá na vysoké pozice, kde nikdo Herthu nečekal," pronesl webem ceskatelevize.cz citovaný explzeňský stratég na adresu záložníka s minulostí v Plzni či Freiburgu.

Kromě někdejšího střelce Zwolle, Paoku Soluň či CSKA Moskva připomněl také Libora Kozáka a Matěje Vydru, kteří se snaží prorazit na ostrovech. "Tomáš Necid se také střelecky prosazuje, ale začíná to pálit i Matěji Vydrovi a po dlouhodobém zranění dostává v Aston Ville prostor také Libor Kozák. To jsou všechno pozitivní zprávy. O jednotlivcích bych ale v našem případě až tolik nehovořil, my musíme mistrovství Evropy především zvládnout týmovým výkonem. Na druhou stranu pohoda a forma našich hráčů z klubů se může pozitivně odrazit také přímo v reprezentaci," pokračoval nadřízený Dočkala, Čecha, Sivoka a spol., jehož vyjádření publikovaly stránky ceskatelevize.cz.

Sám pozoruje nejen české borce a adepty na reprezentační dres, ale už si také mapuje protivníky ve skupině Eura, čili zástupce Turecka, Chorvatska a Španělska. "Když mám formu, stihnu za den zhlédnout třeba tři zápasy. Je výborné, že na internetu můžu sledovat živě i přípravné zápasy českých týmů na zahraničních soustředěních. Vidím takto mnohem víc utkání, než kdybych někam cestoval přímo osobně. O víkendu jsem si pustil také utkání německé ligy mezi Bayernem a Hoffenheimem, kde mě samozřejmě zajímal výkon Pavla Kadeřábka," zakončil na portálu ceskatelevize.cz Vrba.