Jackson Martínez nejdražší posilou asijského klubu všech dob

Atlético Madrid prodalo svého kolumbijského útočníka Jacksona Martíneze do čínské nejvyšší soutěže. Jeho novým zaměstnavatelem se stal tamní celek Guangzhou Evergrande, na jehož lavičce sedí Brazilec Luiz Felipe Scolari.

Jackson Martínez nejdražší posilou asijského klubu všech dob
Pět kroků, které by mohla přinést Guardiolova éra v City

V novém působišti ho čeká útok na šestý čínský titul a to vše na Tianhe Stadium pro více než 60 tisíc diváků.

Poplatek za jeho přesun údajně dosáhl 42 milionů eur (31,5 milionů liber). Bývalý kanonýr Porta se mohl přesunout na východ kvůli tomu, že asijský přestupový trh se zavírá až 26. února.

Atlético se pokusilo provést obchod již v pondělí, aby peníze použilo ještě před uzavřením španělského okna, ale nakonec se vše dotáhlo až později.

Dotyčný krok byl ochoten udělat i samotný útočník, jenž se na stadionu Vicente Calderóna neprosadil podle svých představ. 15 startů v La Lize a 657 odehraných minut čistého času dokázal přetavit jen ve dvě branky, čímž se ukázalo, že popáté za sebou už se mu pokořit dvacetigólovou hranici za sezonu pokořit nepodaří.

Devětadvacetiletý atletický typ Jackson, který působil na Starém kontinentu od léta 2012, je navíc novým rekordmanem - žádný asijský klub si dosud nepořídil dražšího fotbalistu.