Sparta na španělském soustředění nezvítězila ani napotřetí

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Sparta má za sebou třetí přípravné vystoupení na španělské půdě. Po remíze s Pandurií a prohře s Dněpropetrovskem byl jejím středečním protivníkem aktuálně jedenáctý celek ruské Premier League Dynamo Moskva.

Sparta na španělském soustředění nezvítězila ani napotřetí
Proč Paclík s Plzní nenakupuje? Nepotřebuje to, nebo nemá peníze?

Hlavní trenér letenského souboru Zdeněk Ščasný nasadil na Estadio Antonio Barbadillo v Cádizu do základní sestavy dvě ze tří dosavadních zimních posil Zahustela i Šurala, s tím, že stoper Mazuch začal na lavičce náhradníků, na níž se sešel společně s Millerem, Jiráčkem, Váchou, Dočkalem, Julišem, Jánošem, Hybšem a Konatém. Tradiční kapitán David Lafata nebyl kvůli doléčování předešlých zdravotních problémů k utkání nominován.

Na první trefu utkání se čekalo až do dvaatřicáté minuty. Ladislav Krejčí sice zblízka brankáře Šunina ještě nepřekonal, nicméně míč se odrazil k vedle dobíhajícímu Nigerijci Kehinde Fataiovi, jenž už se nemýlil a poslal zástupce české metropole do vedení. Vůbec tomu ale tak nemuselo být - po závaru ze 45. minuty se totiž rozezněla tyč branky, kterou hájil David Bičík.

Když už se zdálo, že více podstatného už se ve Španělsku nepřihodí a účastník vyřazovací fáze Evropské ligy, který ve měl ve druhém dějství na trávníku Millera, Vácahu, Dočkala a Juliše, porazí moskevský tým v sestavě s bývalou hvězdou Fulhamu, Readingu či Stuttgartu Pavlem Pogrebňakem nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, v 93. minutě došlo k pokutovému kopu Dynama, které vyrovnalo na konečných 1:1.

Generálku na soutěžní start do jarní části sehraje Sparta v neděli 7. února s Žilnou.

Příprava ve Španělsku:


AC Sparta Praha - FC Dynamo Moskva 1:1 (1:0)
Branky: 32. Fatai - 93. Tašev z pen.

Sparta: Bičík (46. Miller) – Zahustel, Brabec, Holek, Costa – Šural, Mareček (46. Vácha), Frýdek, Matějovský, Krejčí (76. Dočkal) – Fatai (64. Juliš).

Dynamo: Šunin (74. Leščuk) – Morozov (46. Živogljadov), Djakov (62. Katrič), Hubočan, Kozlov, Denisov (68. Levin), Zobnin, Dragun, Tašev, Jonov (82. Těrechov), Pogrebňak (62. Šachov).

Suchý s Vaclíkem se dočkali dalšího ocenění své práce