Liberec a Teplice si vyměnily hráče. Kdo převlékal trikot?

Na severočeské trase mezi Libercem a Teplicemi došlo k zajímavé výměně. Zatímco na stadion U Nisy putuje Radim Breite, na Stínadla míří Daniel Soungole.

Liberec a Teplice si vyměnily hráče. Kdo převlékal trikot?
Nejsledovanějšímu kouči v zemi dělá radost nejen Necid...

V případě obou hráčů se jedná o hostování do konce právě probíhajícího ročníku s následnou opcí na přestup.

Dvacetiletý defenzivní středopolař z Pobřeží slonoviny Soungole je součástí Slovanu tři roky, s tím, že má za sebou i krátkou půjčku ve Spartaku Trnava.

O šest let starší Breite s minulostí v Čáslavi se vrátil do Teplic v létě 2015 z Varnsdorfu, v jehož trikotu se mu podařilo získat cenu pro nejlepšího hráče Fotbalové národní ligy.

Zatímco Breite se loučí s celkem Davida Vavrušky po sedmnácti utkáních, Soungole opouští kádr trenéra Jindřicha Trpišovského po osmnácti vystoupeních, z nichž většinu nasbíral právě pod vedením Vavrušky.

"My jsme po odchodu Davida Pavelky hledali hráče, který by nám zapadal do našeho dlouhodobého herního konceptu, o který se snažíme. Hledali jsme náhradu za Davida, konstruktivního hráče do středu pole ve věku okolo 25 let. Radim figuroval v našich přestupních plánech už v létě, ale tehdy bohužel šel do Teplic. My jsme ho měli vytipovaného jako hráče v ideálním věku, s dobrými fotbalovými dovednostmi, navíc jde o velmi pracovitého a „hladového“ fotbalistu. Věříme, že přinese dovednosti, které v našem týmu momentálně trochu postrádáme, to znamená střelbu ze střední vzdálenosti, dobré zahrávání standardních situací a přehled při zakládání útoků. Honza Nezmar strávil poslední dny řešením tohoto transferu a já mu za to musím poděkovat. I když to v jednu chvíli vypadalo beznadějně, tak jsem rád, že se to podařilo dotáhnout, i když mě trochu mrzí, že je to až teď na poslední chvíli. Jsem rád, že k nám po těch zimních odchodech přichází hotový hráč, který nám snad v co nejkratší době bude schopen pomoct," pronesl na stránkách fcslovanliberec.cz kouč Trpišovský.

Breite ovšem nemůže odletět kvůli pasu za Slovanem. Na své nové mužstvo tak počká v České republice a zatím bude v juniorce. "Je to pro nás velká komplikace, protože jsme chtěli využít každý trénink i zápas k tomu, aby se zapracoval. Takhle se k týmu bude moct připojit až v pondělí a v pátek už hrajeme. Přesto jsem šťastný, že vůbec dorazil. Navíc si cením toho, že Radim projevil vážný zájem do Liberce jít a nijak nespekuloval," zakončil na webu fcslovanliberec.cz Trpišovský.