Henry: Guardiola je lákadlem pro všechny hráče na světě

Od zřejmě nejrespektovanějšího soudobého trenéra planety Josepa Guardioly, jenž jakožto stratég Barcelony a Bayernu prohrál pouze v devatenácti zápasech z necelých 250 soubojů, se budou na modré straně Manchesteru čekat od léta letošního roku velké věci.

Henry: Guardiola je lákadlem pro všechny hráče na světě
Pět kroků, které by mohla přinést Guardiolova éra v City

Odpovídat tomu bude i jeho královský plat 300 tisíc liber týdně, což je přibližně 11 milionů korun. Nejlépe vydělávající fotbalista Premier League Wayne Rooney z konkurenčního Manchesteru United mimochodem aktuálně vydělává na Old Trafford o 40 tisíc eur týdně méně, než tomu bude v případě současného šéfa bavorské lavičky.

Pětačtyřicetiletého španělského odborníka doprovodí na Etihad Stadium i čtyřlístek jeho věrných asistentů, jenž po boje boku působili již na Camp Nou a nejinak je tomu také v Allianz Areně. Jedená se o specialistu na video Carlese Plancharta, kondičního trenéra Lorenza Buenaventuru, odborníka na taktiku Domeneca Torrenta a osobního poradce Manuela Estiarteho.

Současný televizní expert Thierry Henry je navíc přesvědčen o tom, že se za Guardiolou pohrnou i zářící hvězdy současného fotbalového nebe a v Manchesteru City se tak dají očekávat velké investice do nových tváří. "Rád bych si myslel, že přivede velké hvězdy. Ale není to jen o nich, Pep se nebojí dát šanci i mladým talentům. Tak jako jsme to letos viděli v případě Kingsleyho Comana. Myslím, že fanoušci Manchesteru City mohou být nadšení a snít o skvělých posilách. A to nejen kvůli obrovským zdrojům financí, které klub má, ale i proto, že Guardiola je lákadlem pro všechny hráče na světě," citoval web sport.cz slova někdejšího snajpra Monaka, Juventusu, Arsenalu, Barcelony či New Yorku Red Bulls.

Protože se Guardiola pyšní tím, že své bývalé zaměstnavatele až na výjimky "hráčsky nevykrádá", přestupový ruch jde čekat z jiných míst, než z Barcy či Bayernu. Anglický tisk píše například o Paulu Pogbovi z Juventusu, za něhož by mohli Citizens zaplatit až 80 milionů liber. Téže astronomickou sumu 50 milinů liber by mohl úřadující vicemistr Premier League investovat do Johna Stonese z Evertonu. Pakliže by na dotyčný post dorazila současná hvězda Staré dámy či někdo jiný, znamenalo by to konec současné opory City Yaya Tourého, jenž v minulosti odešel z Barcy právě kvůli Guardiolovi, jenž na jeho místě začal upřednostňovat katalánského odchovance Sergia Busquetse.