Pekhart: AEK nečekává, že bych hned dával strašně moc gólů

Bývalý český reprezentant Tomáš Pekhart přiznal, že byl v závěru zimního přestupového období ve strašném stresu, protože do poslední chvíli nevěděl, jestli jeho vysněný přestup do Atén klapne. Tím spíš, že dnes již bývalý hráč Ingolstadtu či Norimberku předtím odmítl nápadníky z maďarské či polské nejvyšší soutěže.

Pekhart: AEK nečekává, že bych hned dával strašně moc gólů
Nejsledovanějšímu kouči v zemi dělá radost nejen Necid...

"Měl jsem i jiné nabídky, ale když jsem se dozvěděl o AEK, byla to pro mě priorita. Čekal jsem do poslední chvíle, bylo to hop, nebo trop, jestli to dopadne. Na poslední chvíli to klaplo. Působí tady trenér Gustavo Poyet, kterého znám z Anglie z Tottenhamu, několikrát jsem si s ním volal. Určitě to k tomu hrozně přispělo. Navíc AEK je klub, který hraje o titul, může hrát Evropskou ligu nebo kvalifikaci Champions League. To byly důvody, proč jsem sem chtěl. Vždy byl můj cíl hrát v dobrém klubu, který hraje útočně a který má šanci bojovat o evropské poháry. Je tady i můj bývalý spoluhráč z Norimberku, s ním jsem se také hodně bavil. Říkal, že všechno je tady super, život i fotbal. Vždycky byl můj sen hrát někde, kde je moře," ozřejmil v interview pro iSport.cz někdejší fotbalista Jablonce, Sparty i Slavie.

Teoreticky by si mohl odbýt premiéru již v pátek, kdy se aktuálně druhý tým řecké ligy utká ve čtvrtfinále tamního poháru s Iraklisem Soluň. "V pondělí jsem přiletěl do Atén na poslední chvíli, letenku jsem dostal snad dvě hodiny před odletem. Nebral jsem si sebou vůbec nic. Počítal jsem s tím, že když přestup dopadne, druhý den poletím zpátky, vyřídím si v Německu všechny věci, sbalím se a přiletím sem. Ale trenér mi řekl ne. Ve středu s týmem už letím na zápas, ale nemám u sebe ani kopačky. Poprvé jsem trénoval v kopačkách od gólmana, všichni si ze mě dělali srandu. Fakt tady nemám vůbec nic, jen džíny a triko. Tento týden by měla přiletět manželka, před odletem na zápas by mi měla dát aspoň moje kopačky. Bez nich na zápas asi nepůjdu. Měl bych do zápasu nějakým způsobem zasáhnout, jestli od začátku, to nevím, spíš ne. Kdybych ale hrát neměl, asi bych s týmem neletěl. V neděli hrajeme ligu a pak bych měl dostat jeden nebo dva dny volna. Nejspíš poletím do Německa vyřídit všechny věci, další týden nás čeká největší zápas s Olympiakosem, to půjde o všechno. Někdy je lepší jít do toho rovnou a na nic nečekat. Samozřejmě jsem dlouho nehrál, oni to ví, s tím mě sem brali, Asi neočekávají, že bych hned dával strašně moc gólů. Trenér mi řekl, že mě do toho chce postupně dostat. Tři, čtyři poslední dny jsem ani netrénoval. Tohle oni všechno ví," pokračovalo na stránkách Deníku Sport vytáhlé ofenzivní tykadlo, které nebere poslední bundesligovou zkušenost jako omyl, nýbrž jako novou zkušenost.

S tím, že by si z bundesligy do řecké ligy pohoršil, nesouhlasí. "Právě proto, že s AEK mám šanci hrát o titul a poháry, tak určitě ne. Je rozdíl hrát v mančaftu, který hraje nahoře, útočně. Bundesliga je jedna z nejlepších soutěží na světě, ale pět let jsem hrál spíš o záchranu. Teď je to úplně něco jiného, cítil jsem, že takovou změnu potřebuju. Počítám, že to hned nebude nějaké světoborné. Dlouho jsem nehrál, ale mám hroznou chuť. Pro útočníka je to tak, že když dáš jeden, dva góly, je to o něčem jiném, víc si věříš. Všechno se může rychle změnit. Jsem rád, že jsem tady a mám šanci nastupovat. Systém týmu by mi měl sedět, hraje hodně útočně a většinu zápasu kontroluje, vytváří si spousty šancí, Pro útočníky to určitě bude dobré," zakončil na serveru isport.blesk.cz ten, jenž po dvanácti letech ukončil spolupráci s agentem Pavlem Paskou a který má dle svých slov ve fotbale spousty věcí před sebou.