Tři hvězdy, které v zimě vyslyšely lukrativní volání čínské ligy

Fotbal a Čína, toto spojení nešlo nikdy příliš dohromady. V posledních letech ale právě čínští podnikatelé investují velké peníze do nejrozšířenějšího sportu světa a vzníká z toho nová, samostatná a kvalitní liga. Zimní přestupové období v Evropě příliš zajímavých přestupů nepřineslo, v Číně se ale posilovalo zajímavými jmény o stošest.

Tři hvězdy, které v zimě vyslyšely lukrativní volání čínské ligy

Jackson Martínez (Kuang-čou Evergrande)

Absolutní TOP posila čínské ligy. Jackson Martinéz rozhodně nemá před koncem kariéry, dokonce ani nikdy nehrál za béčkové celky, proto je obrovským překvapením, že po pouhém půl roce stráveném v Atlétiku Madrid pádí za penězi a slávou právě do Číny.

Děvetatřiceti násobný reprezentant Kolumbie posílil Kuang-Čou Evergrande, která jej koupila za neskutečných a na čínské poměry rekordních 42 milionů eur.

[break]

Gervinho (Hebei China)


S jakou pompézností přišel Gervihno do Arsenalu a AS Řím, tak přesně s takovou odchází i do Číny, kde bude za místní hvězdu v celku Hebei China Fortune.

Společně s Brazilcem Eduem, kterého si možná pamatujete z působení v Bochumi, Mainzu či Schalke, má vytvořit nejlepší útočné duo ligy.

[break]

Ramires (Jiangsu Suning)


Po pěti a půl sezónách opustil slavnou Chelsea Ramires a vydal se na štaci daleko přes oceány. Stal se totiž posilou Jinagsu Suning, který byl ochoten za osmadvacetiletého záložníka zaplatit 25 milionů liber.

U čínského celku podepsal čtyřletou smlouvu.

Chelsea na odchodu Ramirese vydělala, když ho v roce 2010 kupovala, stál dvaadvacet milionů, ale v eurech.