Higuaín už chápe Maradonu a rád by pokořil rekord Serie A

Argentinský snajpr ve službách SSC Neapol Gonzalo Higuaín je ze svého progresu v aktuálním soutěžním ročníku nadšen. Vždyť je to on, kdo vystřelil jihoitalský celek do čela tabulky.

Higuaín už chápe Maradonu a rád by pokořil rekord Serie A
Tři hvězdy, které v zimě vyslyšely lukrativní volání čínské ligy

Díky své obří fazóně poznává, jak příjemní dokážou být fanoušci na jihu Apeninského poloostrova, když se daří. "Snažím se jít normálně, i přesto, že mi fanoušci dávají najevo velkou náklonnost. Ukázali už mi tolik lásky a podpory," zářil v interview pro oficiální kanál Serie A bývalý střelec River Plate a Realu Madrid.

"Diego Maradona? Je to šílené. Dokud jsem sem nepřišel, nechápal jsem, proč si tohle město tolik oblíbil. Zdejší fanoušci jsou jako ti v Argentině, fotbal je tady všechno," pokračoval svěřenec kouče Maurizia Sarriho.

"San Paolo je tak trochu jako El Monumental, tedy stadion River Plate. Lidi jsou tady do fotbalu blázni," kroutil hlavou spoluhráč Callejóna, Hamšíka a spol.

Sám by se velmi rád i nadále zlepšovatl. "Sarri mě přesvědčil svou upřímností. Trvalo pět minut, aby mě přesvědčil, abych v tomto klubu zůstal a dostal ze mě to nejlepší. Zatím je to nejlepší rok mé kariéry, ale musíme dál vyhrávat. Je těžké dosáhnout rekordu Serie A a dát 35 gólů, ale doufám, že to zvládnu," nabudil fanoušky osmadvacetiletý kanonýr nejofenzivnějšího italského týmu současnosti.

Higuaín přetavil 23 ligových startů ve 23 branek. Další dvě trefy přidal v Evropské lize a stačilo mu k tomu pouhých 111 odehraných minut.