Bakoš kapitánem Liberce? A co bude s Kolářem a Pulkrabem?

Egon Vůch, Ondřej Kolář, Matěj Pulkrab i nový kapitán Slovanu. Také tato témata zazněla v rozhovoru, který poskytl hlavní trenér libereckého souboru Jindřich Trpišovský serveru synotliga.cz.

Bakoš kapitánem Liberce? A co bude s Kolářem a Pulkrabem?
Sparta na španělském soustředění nezvítězila ani napotřetí

O vyrovnání se ztrátou dvou podzimních opor...


"Bylo to těžké, ale nic jiného mi nezbylo. Oba to pro nás byli klíčoví hráči, reprezentanti. Sám jsem zvědavý, jak se s jejich ztrátou vypořádáme. Není to jen o jejich nesporné kvalitě, ale také o výsostném postavení v kabině. Už jsem se s tím ovšem smířil. K oběma mám úzký vztah a oba nám na podzim hrozně moc pomohli. Pokud bych měl ale vybrat jednoho z nich, tak řeknu Davida Pavelku. Byl to náš kapitán a lídr kabiny, navíc typologicky stejného hráče v kádru ani nemáme. Vyhrával většinu soubojů ve středu hřiště a zakládal spoustu útoků. Naše hra byla na něm postavená a asi se nám bude nahrazovat o něco hůř než Pepa. Na stranách máme přece jen z čeho vybírat."

O tom, zda mu spadl kámen po příchodu Egona Vůcha, jehož chtěl i polská Lubin...


"Kámen? Spíš meteorit! To si ani neumíte představit. U něj nastala paradoxní situace. Po podzimu v Plzni nebyl úplně horké zboží a my ho vzali na jakýsi restart. Jenže pak přišel přípravný zápas s polským Lubinem a on v něm zahrál takovým způsobem, že o něj soupeř hned projevil zájem. Vypadalo to všelijak, ale nakonec jsme ho získali my. Já jsem za to moc rád. Egona znám z dorostu a vím, jaký je. Úplně lehké to s ním nebylo, fotbal ale miluje a je pro něj vším. Na hřišti ho tolik kočírovat nemusíme a co se týče jeho soukromého života, měli jsme spolu pohovor a řekli si nějaké věci. Je jen na něm, aby ho nic neodvádělo od fotbalu. Zatím se ale chová zdela vzorně a myslím, že ty problémy chce už nechat minulosti."

O tom, zda by mohla zastoupit Davida Pavelku nová mladá tvář Ondřej Karafiát...


"Mohl by tam hrát, ale my jsme Ondru dělali hlavně na pozici stopera či krajního obránce. Je to defenzivní univerzál a zvýší konkurenci v kádru. Pokud ale nikdo jiný nepřijde, budeme ho zapracovávat na Davidův post. Má šanci ho nahradit, zase ale musím říct, že v lize ještě nic neodehrál. Navíc má za sebou nepříliš úspěšný podzim v Budějovicích. Tak uvidíme, jak se s tím popere."

O novém kapitánovi po Davidu Pavelkovi...


"Podle mě by jím měl být Marek Bakoš, zástupcem Lukáš Pokorný. Ale kapitána musí hlavně plně respektovat kabina, takže si ho zvolí sami hráči. Nechám to na nich. Hlasovat ale budu i já."

O Ondřeji Kolářovi, jenž se vrací po dlouhém zranění...


"Ondra má za sebou roční absenci, což je na brankáři hrozně znát. Jsem rád, že máme z čeho vybírat, upřímně ale říkám, že do jara asi půjdeme s dvojicí Koubek - Hladký. Ondrův návrat bude mít delší časový horizont a jednou z variant je i to, že by se na jaře rozchytával jinde. Ale všechno bude záležet na tom, v jakém bude stavu."

O tom, jak si ve Slovanu vede sparťanský teenager Matěj Pulkrab...


"Matěj je s námi na soustředění v Turecku a potenciál ukázal už velký. Na druhou stranu je to pro něj ohromný skok a uvidíme, jak se s tím vypořádá. Máme tu tři útočníky, a pokud by to vypadalo tak, že se Matěj na hřiště nedostane, bude lepší, když jaro stráví někde jinde. Taková je i dohoda se Spartou."