Současný AC Milán je jiný než ten z první poloviny sezony

Osmnáctinásobný šampion Serie A z milánského San Sira je v současné době ve velké herní pohodě, o čemž svědčí čtyři výhry z posledních pěti soutěžních zápasů, z nichž Rossoneri udrželi hned čtyřikrát čisté konto.

Současný AC Milán je jiný než ten z první poloviny sezony
Paříž ve Francii bourá rekordy, Blanc ale pořád nemá jistotu

Po čerstvém triumfu na půdě Palerma se svěřenci kouče Siniši Mihajloviče pojistili šesté místo a na pátou příčku, která bude za pár měsíců znamenat účast v Evropské lize, ztrácí pouze dva body. Příliš daleko navíc nejsou ani pozice, z nichž se půjde do ještě prestižnější Ligy mistrů.

"Dosáhli jsme vítězství a konzistentního výkonu v průběhu celého utkání. V prvním poločase jsme dominovali, po změně stran pak kontrolovali situaci. Jedná se o zaslouženou výhru a jsme velice spokojeni. Po derby jsem chtěl od týmu další odpověď a dostal jsem přesně takovou, jakou jsem si představoval," citoval server eurofotbal.cz slova bývalého stratéga Sampdorie Janov, jenž se ujal kormidla v AC v létě loňského roku.

V neděli bude slavná italská značka, která za poslední dva měsície podlehla pouze Boloni, potvrzovat formu proti Udinese. "Tento Milán je jiný než ten, který jsme viděli v první polovině sezony. Na začátku jsme se trápili, teď se tým zlepšuje a udělali jsme pokrok po stránce psychologické kvality. Pohybujeme se okolo pozic zaručujících Evropskou ligu a cílem je jít zápas od zápasu. A poté uvidíme, zda se dostaneme do situace, kdy budeme moci bojovat i o více," pokračoval na stránkách eurofotbal.cz srbský nadřízený Kucky, Balotelliho, Hondy či Nianga.