Konec nadějí na Euro a zamávání londýnské misi? Asi ano

Podle posledních zpráv z ostrovů by mohl Tomáš Rosický odehrát v sezoně 2015/2016 pouhých devatenáct minut v pohárovém utkání proti Burnley, v nichž navíc vydržel zdravý jen tři či čtyři minuty a zbytek onoho duelu dohrál zraněný.

Konec nadějí na Euro a zamávání londýnské misi? Asi ano
Rozejdou se po deseti letech cesty Carricka a United?

Původní odhady hovořily o absenci šesti týdnů. Ve čtvrtek ovšem na stránkách nejčtenějšího britského listu The Sun vyšlo, že kvůli trhlině ve stehenním svalu, jenž už ho vyřadil ze hry během jeho londýnského angažmá osmkrát, může chybět až do konce sezony.

Pakliže by se dotyčná prognóza naplnila, "Rosa" už by si za Kanonýry zřejmě niky nezahrál a navíc by definitivně přišel o účast na mistrovství Evropy. Na Emirates Stadium mu končí kontrakt již za pár měsíců a je téměř vyloučeno, že mu bude v jeho věku ještě prodloužen.

"Je to neuvěřitelné. Je to skvělý hráč, ale kariéru mu kazí zranění. Je z toho sám zničený. V pětatřiceti letech je to pro něj těžké," ozřejmil Arséne Wenger, za jehož mužstvo nastoupil v posledních necelých deseti letech do 170 duelů. Francouz by se měl k jeho aktuálnímu stavu vyjádřit v pátek na tiskové konferenci před dalším kolem Premier League.