Důvod plzeňské tichosti? V české lize žádné posily nevidí...

Zatímco slavná pražská "S" v uplynulých týdnech posílila, podzimní půlmistr ze Štruncových sadů ve své přestupové politice během zimy mlčel a jedinými změnami tak jsou odchody Václava Procházky a Egona Vůcha, jenž se do Doosan arény vrátí zase v létě.

Důvod plzeňské tichosti? V české lize žádné posily nevidí...
Plzni zajistil výhru nad norským celkem Ďuriš

Majitel Viktorie Tomáš Paclík tvrdí, že v česko-slovenské branži tentokráte žádného jasného kandidáta na západočeský trikot neviděli. "Neměli jsme potřebu nakupovat. Nehledě na to, že v české lize ani žádné potencionální posily nevidíme," citoval web sport.cz vlastníka plzeňského klubu.

Slavia podepsala osm nováčků, Sparta zase dostala pod smlouvu tři hotové fotbalisty. Plzeňští však tentokráte měli jiné cíle. "Do finančních dostihů, které předváděly Sparta se Slavií, se přidávat nebudeme. Neúčastnili jsme se jich ani v minulosti. Tentokrát finance používáme na dobudování stadiónu, což je naše priorita," pokračoval nadřízený Limberského, Koláře, Rajtorala a spol., jehož slova zveřejnily stránky sport.cz.

Příchod nových akvizic tak lze očekávat až v letním termínu. A opět se bude cílit zejména na Česko a Slovensko. S cizinci nemají na západě Čech moc dobé zkušenosti.

"Na sportovních ambicích se však nic nemění. A kdybychom si mysleli, že potřebujeme posílit, tak se budeme snažit přivézt hráče na konkrétní pozice. Na rovinu, nemůžeme si dovolit skauting na takové úrovni, abychom zahraniční hráče dobře poznali. Rozhodně nehodláme nakupovat na základě různých doporučení nebo záznamů na DVD," připomněl v interview pro sport.cz Paclík.

[img id="39446"]