Šest schopných Francouzů, které národní tým stále přehlíží

Problém francouzských hráčů tkví ve faktu, že i když patříte mezi nadprůměrné hráče, nemusí to hned nutně znamenat, že pozvánka do reprezentace leží ve vaší poštovní schránce. Země galského kohouta plodí již několik generací velký počet skvělých hráčů, proto není jednoduché obléknout národní dres. Podívejme se na šest velice schopných hráčů, které reprezentace stále přehlíží.

Šest schopných Francouzů, které národní tým stále přehlíží
TOP 3 bývalé hvězdy afrického kontinentu

6) Adrien Rabiot (Toulouse)


Vysoce talentovaný střední záložník Paris Saint-Germain v minulosti sbíral zkušenosti v Toulouse, kam ho svůj kmenový klub poslal na hostování. Velká konkurence u mistra Ligue 1 ho udržuje mezi sestavou a lavicí náhradníků, proto se mu nedostává plného herního vytížení, což vedlo ke spekulacím, že by mohl mít namířeno například do Arsenalu. V reprezentaci je na jeho post přetlak, proto nedokázal na své úspěchy z mládežnických výběrů zatím navázat.

[break]
TOP 5 hráčů Chelsea na hostování. Jak si zatím vedou?

5) Aymeric Laporte (Bilbao)


Ani v tomto případě ještě není nutné lámat hůl nad sleposti francouzské reprezentace, neboť i jednadvacetiletý střední obránce má velký potenciál se časem do výběru modrých košil probojovat. Laporte je považován za jednoho z nejtalentovanějších mladých obránců a španělské Bilbao moc dobře ví, proč mu dává důvěru v základní sestavě. O jeho služby se již v létě zajímalo hned několik elitních evropských velkoklubů, proto bychom mohli být velmi brzy svědky přestupu.

[break]
Čtveřice, která v City po příchodu Guardioly možná skončí

4) Loic Perrin (Saint-Etienne)


V našem žebříčku však nejsou jen hráči okolo dvaceti let, kteří mají celou svou kariéru před sebou. Za zmínění stojí i střední obránce Saint-Etienne Loic Perrin, který již překročil třicítku a účast v reprezentaci by si zcela jistě zasloužil. Několikrát byl již do širšího kádru vybrán, ale na trávníku se zatím neobjevil. Perrin je velmi silný střední obránce, který celou svou kariéru strávil v Ligue 1, kde je o něm hodně slyšet.

[break]
Pět historicky nejlepších anglických stoperů

3) Francis Coquelin (Arsenal)


Čtyřiadvacetiletý Coquelin je dalším z mnoha vynikajících středních záložníků z Francie, který se pokoušel proniknout do reprezentačního výběru své země. Je však velmi nepravděpodobné, že by si zahrál na domácím evropském šampionátu v tomto roce, neboť přetlak na jeho post je obrovský. Kmenový hráč Arsenalu trávil nějaký čas jako kočovník, v nedávné době hostoval v Charlton Athletic, předtím byl zapůjčen v Lorientu či Freiburgu.

[break]
Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů

2) Alphonse Areola (Villarreal)


Silné zastoupení má Francie i mezi třemi tyčemi. Až čtvrtý v pořadí by byl angažován dvaadvacetiletý kmenový brankář PSG Alphonse Areola, který nyní hostuje ve španělském Villarrealu. V hierarchii před ním figurují Hugo Lloris, Steve mandanda a Benoit Costil. Produkt akademie pařížského giganta má velký potenciál, ale zatím si na svou šanci musí počkat.

[break]
TOP 10 klubů s nejvyššími smlouvami s oděvními giganty

1) Giannelli Imbula (Stoke City)


Velmi čerstvá posila anglické Premier League přišla počátkem února z portugalského Porta do Stoke City. Třiadvacetiletý talentovaný záložník doufá, že ho angažmá na Ostrovech posune v přízni francouzského kouče Deschampse výše a třeba si na Euru 2016 zahraje. Mládežnický reprezentant si to svými výkony rozhodně zaslouží, neboť na jeho hru je radost pohledět.

Čtveřice zvěstí, které přivádějí do varu sympatizanty United