Čtyři zajímaví Brazilci, kteří si poradili s Premier League

Anglická Premier League pohltila během své bohaté historie již několik brazilských hráčů, kteří se po ostrovních pažitech proháněli s noblesou a získali si přízeň publika. Někteří zde působili či stále ještě působí dlouhou dobu, jiní se nestihli ani ohřát a zase zamířili jinam. Podívejme se na čtvero nejzajímavějších přestupů na trase Brazílie - Anglie.

Čtyři zajímaví Brazilci, kteří si poradili s Premier League
Čtveřice, která v City po příchodu Guardioly možná skončí

4) Gilberto Silva


Dnes již není možné skutečnou legendu Arsenalu spatřit v akci, neboť svou kariéru ukončila v prosinci minulého roku, když dva roky marně čekala na nové angažmá. Devětatřicetiletý brazilský záložník odehrál za Gunners více jak 240 zápasů a podstatnou část kariérního života strávil v Anglii. Jeho hru zdobila velká kvalita směrem dopředu a problémem pro něj nebylo se přizpůsobit ostrovní soutěži.

[break]
Pět historicky nejlepších anglických stoperů

3) Juninho


Další bývalý klenot této jihoamerické velmoci, který si pro štěstí dokráčel až do daleké Anglie. Bývalý hráč Sao Paulo se v roce 1995 připojil ke kádru Middlesbrough. U Teesseide se stal ihned symbolem bystrosti v záložní řadě a jeho elegantní schopnosti s míčem upoutali pozornosti celé země. O dva roky později vyslyšel volání Atlética Madrid, ale na Riverside Stadium se ještě v roce 2002 stihl vrátit.

[break]
Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů

2) Willian


Z minulosti se přesuňme do současnosti, neboť na Stamford Bridge působí sedmadvacetiletý brazilský reprezentant, který v aktuální sezóně patří k nejlepším hráčům Blues. Talentované křídlo má mimořádnou rovnováhu a schopnost zakončit kteroukoliv nohou. Produkt mládežnické akademie ukrajinského Šachtaru Doněck je velkým přínosem pro celou Premier League.

[break]
TOP 10 klubů s nejvyššími smlouvami s oděvními giganty

1) Philippe Coutinho


Celou kariéru má před sebou teprve třiadvacetiletý záložník Liverpoolu. Coutinho je považován za jednoho z nejnadanějších hráčů na svém postu a jeho předností je nejen technika, ale i střelba z velké vzdálenosti. Někomu by se až mohlo zdát, že ani není narozený v Brazílii, neboť to vypadá, že je ostrovním stylem doslova odkojen.

Čtveřice zvěstí, které přivádějí do varu sympatizanty United