Pět nákupů, kvůli kterým se Sparta vydala do Boleslavi

Sparta ráda skupuje šikovné tváře, které již na mapě české nejvyšší soutěže zanechaly svou stopu. Z historie je patrné, že dobrým marketem je pro pražský klub i Mladá Boleslav, z jehož kádru uloupila hned několik vysoce talentovaných hráčů. Podívejme se pět nejvýraznějších, které jsme sestavili za pomoci webu 90-minut.cz.

Pět nákupů, kvůli kterým se Sparta vydala do Boleslavi
TOP 10 klubů s nejvyššími smlouvami s oděvními giganty

5) Marek Kulič


Rodák z východočeského Hradce Králové začal svou profesionální kariéru v týmu Slavie Hradec Králové. Po angažmá v Lázních Bohdaneč, Drnovivích, Příbrami a Mladé Boleslavi se objevil i na letné, kde strávil dvě plodné sezóny. Jednu z nich na jejím konci oslavil mistrovským titulem, než se vrátil do kádru středočeského celku. Svou kariéru ukončil v prosinci roku 2014 ve svém rodném městě.

[break]
Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů

4) Martin Abraham


Zkušený sedmatřicetiletý veterán si celou svou kariéru skvěle plnil své defenzivní schopnosti v záloze a v případě potřeby uměl vypomoci i v obraně. Abraham vstoupil do světa českého elitního fotbalu skrze Brno, než si odskočil na zkušenou do rakouského SV Kirchbergu. Po angažmá v Liberci a Mladé Boleslavi okusil i dres pražské Sparty, ale po roce odešel překvapivě do konkurenční Slavie. Očekává se, že i on brzy v Příbrami pověsí kopačky definitivně na hřebík.

[break]
Pět historicky nejlepších anglických stoperů

3) Martin Nešpor


Pětadvacetiletý talentovaný útočník působil v mládežnických výběrech české reprezentace, ale do seniorského týmu se nedokázal nikdy probojovat. Na Letnou přišel v roce 2014 právě z Mladé Boleslavi, ale konkurence v kádru byla obrovská, proto se rozhodl odejít na hostování do polského Piastu Gliwice, kde působí pod taktovkou českého trenéra Radoslava Látala.

[break]
Čtveřice, která v City po příchodu Guardioly možná skončí

2) Miroslav Miller


Pětatřicetiletý zkušenostmi ostřílený brankář strávil většinu své kariéry v Mladé Boleslavi. Sparta ho získala v lednu minulého roku na hostování, neboť tehdy postrádala zraněného Davida Bičíka a jedničkou u středočeského celku byl Aleš Hruška. V létě pak podepsal trvalý kontrakt na dva roky, ale herního vytížení se mu příliš nedostává, neboť je až týmovou trojkou.

[break]
TOP 5 hráčů Chelsea na hostování. Jak si zatím vedou?

1) Ondřej Zahustel


Čtyřiadvacetiletý záložník je velkým talentem českého fotbalu, který se pomalu začíná prosazovat i v seniorském výběru české reprezentace. Svými výkony v dresu Mladé Boleslavi si řekl o lákavé angažmá na Spartě, které se upsal v zimě tohoto roku na 3,5 roku. Očekává se, že jeho kvalita i nadále poroste a za čas by mohl okusit i zahraničního chlebodárce.

Čtveřice zvěstí, které přivádějí do varu sympatizanty United