Slavní hráči, kteří vyletěli z hnízda jménem Buenos Aires

Argentina je dlouhodobě řazena mezi největší jihoamerické fotbalové velmoci, jež každoročně plodí velké množství talentů, kteří mnohdy míří za hvězdným angažmá do Evropy. V našem novém žebříčku se zaměřme na rodáky z hlavního města Buenos Aires, o kterých v současné době slyšíme téměř každý den.

Slavní hráči, kteří vyletěli z hnízda jménem Buenos Aires
TOP 3 bývalé hvězdy afrického kontinentu

5) Pablo Zabaleta


Pozice: Pravý obránce
Věk: 31 let
Současný klub: Manchester City


Jednatřicetiletý obránce je nedílnou součástí anglického Manchesteru City již od roku 2008, kam přestoupil z Espanyolu. Od té doby na Etihad Stadium vyhrál dva triumfy v Premier League a v FA Cupu. Zabaleta má na svém kontě již 53 reprezentačních startů a byl součástí finálového kádru ze světového šampionátu v Brazílii v roce 2014.

[break]
TOP 5 hráčů Chelsea na hostování. Jak si zatím vedou?

4) Nicolas Otamendi


Pozice: Střední obránce
Věk: 27 let
Současný klub: Manchester City


Sedmadvacetiletý buldok si umí v defenzivě sjednat pořádek nahned. Bývalá hvězda Valencie nyní zkouší štěstí u Citizens, kteří ho v létě získali za 28,5 milionů liber. Otamendi vytvořil ideální partnerství s belgickým kapitánem Vincentem Kompanym a se svými spoluhráči doufá, že by mohl hned v premiérové sezóně v Anglii urvat ligový triumf na svou stranu.

[break]
Čtveřice, která v City po příchodu Guardioly možná skončí

3) Erik Lamela


Pozice: Křídlo
Věk: 23
Současný klub: Tottenham


Plod akademie River Plate byl dlouhou dobu považován za jedinečný talent, který zanechá v Evropě velkou stopu. Z počátku byl spojován třeba i s Barcelonou, kteří za něj údajně nabídli roční plat 100 000 liber, ale nadaný Lamela nakonec v roce v roce 2011 vyslyšel volání Římanů. V italské metropoli strávil dvě sezóny, než zamířil do Londýna, kde od roku 2013 hájí barvy Spurs.

[break]
Pět historicky nejlepších anglických stoperů

2) Carlos Tévez


Pozice: Útočník
Věk: 31 let
Současný klub: Boca Juniors


Jednatřicetiletý rodák z Buenos Aires zanechal nesmazatelnou stopu nejen v Evropě, ale i v klubu svého srdce. Boca Juniors ho dokázala zlákat i v létě, když odmítl setrvat u úspěšného Juventusu a vrátil se do rodné země. Vynikající útočník se skvělým střeleckým apetitem řádí i nyní, přestože není evropskému publiku již tolik na očích.

[break]
Staré i nové hvězdy Borussie, které nestály ani 10 milionů

1) Sergio Agüero


Pozice: Útočník
Věk: 27 let
Současný klub: Manchester City


Tohle jméno není nutné představovat naprosto nikomu, neboť sedmadvacetiletý argentinský uragán je znám celému světu. Jeden z nejlepších útočníků současnosti je klenotem Manchesteru City, kam zamířil v roce 2011 z Atlética Madrid. Téměř každé přestupové okno je jeho jméno spojováno se španělskými giganty Realem Madrid a Barcelonou, doposud však k samotnému přestupu nedošlo.

Čtveřice zvěstí, které přivádějí do varu sympatizanty United