Porazí fandové Slavie Plzeň i Spartu? Tribuna Sever vyhlašuje mobilizaci

[hot]KOMENTÁŘ[/hot] Na podzim 2015 přesáhla průměrnou návštěvu přes deset tisíc diváků jedině vedoucí a mistrovská Viktoria Plzeň (průměrná návštěvnost 10.630 diváků při omezené kapacitě Doosan Areny – 11.700). Na druhém místě skončila pražská Slavia (8896), až na třetím pak Sparta (8391). Ovšem v této souvislosti je nutné zdůraznit, že slávisté těží z toho, že v neděli 27. září 2015 pořádali doma v Edenu slavné derby se Spartou (1:0), které vytvořilo podzimní rekord – 17.633 diváků. Na jaře se derby hraje na Letné, stejně jako všechna utkání Sparty s nejlepšími soupeři – kromě Slavie hostí Letenští i Plzeň, Mladou Boleslav a Liberec. To plzeňská Viktoria si naopak všechny nejzajímavější domácí duely s těmito protivníky již vybrala – pojede na Letnou, do Edenu, do Mladé Boleslavi i do Liberce. Slávističtí fanoušci jsou však po zimě plné nákupů ve velkém očekávání boje o 3. místo a o evropské poháry.

Porazí fandové Slavie Plzeň i Spartu? Tribuna Sever vyhlašuje mobilizaci
Synot liga začíná v chaosu. Povede ji Sparťan, nebo Plzeňák?

Jejich Tribuna Sever na svém serveru (tribunasever.cz) už proto vyhlásila jarní mobilizaci, chce na svých jarních domácích duelech pravidelně překonávat hranici 10.000 diváků, čímž by mohla časem v průměru předběhnout i Viktorii Plzeň a soupeřit se Spartou o fanouškovský titul v počtu diváků. Podmínky na to mají obě pražská „S“ na rozdíl od Plzně téměř shodné – kapacitu hlediště kolem 20.000 lidí.

Přes deset tisíc lidí už na Brno?


„Zimní pauza je u konce a příští týden v sobotu začne Slavia svou pouť za vysněným návratem do pohárové Evropy! Po úspěšném podzimu a výrazném posílení není důvod se schovávat - cíl je jasný - Slavia musí zpět na přední příčky tabulky, zajišťující po dlouhém půstu návrat tam, kam patří - do pohárové Evropy! V zimní pauze sešívaní významně a kvalitně posílili hráčský kádr a v přípravných zápasech podávali velmi dobré výkony. I z úst představitelů klubů je jasné, že ambice je jediná - vykopat to, po čem všichni roky marně toužíme, poháry! K tomu musíme přispět i my, fanatickou atmosférou a bezmeznou podporou červenobílých,“ píší ve své mobilizační výzvě na serveru tribunasever.cz nadšení slávističtí příznivci.

„Hned první příležitostí je souboj s tradičním soupeřem z jihu Moravy, v sobotu 13. února od 18.20 hodin nastoupí v Edenu Zbrojovka Brno a nikdo z vás u toho nesmí chybět! Severní tribuna musí praskat ve švech! Vyzýváme tímto všechny slávisty, aby přišli Slavii v tomto veledůležitém utkání podpořit a zároveň s sebou do Edenu přivedli každý alespoň jednoho dalšího fanouška těch nejkrásnějších barev, pojďme společně Eden zaplnit! Na utkání chystáme náročnou choreografii u příležitosti jednoho jubilea, sledujte webové stránky a FB pro další informace! Zároveň žádáme všechny, aby si na utkání pořídili vstupenky včas a vyhnuli se předpokládaným frontám. O utkání bude velký zájem, rozhodně očekáváme návštěvu převyšující 10.000 fanoušků!“ končí výzva slávistických fanoušků.

O divácký titul bojují fandové Plzně, Slavie a Sparty!


Pravdou je, že ligový start v první polovině února (kvůli ME 2016 ve Francii končí Synot liga už v sobotu 14. května) je z hlediska pohledu českého fanouška a místních klimatických podmínek dost drsný. Navíc Slavia se Zbrojovkou od soboty za týden hraje až od 18.20 hodin a ještě za konkurence přímého přenosu České televize. Krom toho Zbrojovka Brno, proti které to červenobílým v poslední době tradičně moc nejde, nepatří k nejatraktivnějším soupeřům.
I tak je ale možné, že natěšená slávistická obec od soboty za týden hranici těch 10.000 diváků překoná. Pak už bude záležet na výsledcích a kvalitě hry „nové“ Slavie.

V Plzni zaplňují diváci Doosan Arenu zcela pravidelně a v boji o titul s několika atraktivními soupeři se jistě zvedne i návštěvnost na Spartě. Kromě boje na hřišti čeká tedy jarní Synot ligu i velice dramatický duel o mistrovský titul v počtu diváků. Efotbal.cz ji bude s vámi průběžně sledovat.

Takto vypadá stav po podzimní části (průměrná návštěvnost na osm utkání):


1. Viktoria Plzeň 10.630, 2. Slavia Praha 8896, 3. Sparta Praha 8391, 4. Slovan Liberec 5582, 5. Zbrojovka Brno 4770, 6. Fastav Zlín 4755, 7. FK Teplice 4731, 8. Bohemians Praha 4464, 9. FC Slovácko 4307, 10. Baník Ostrava 4244, 11. Sigma Olomouc 4127, 12. FK Příbram 3509, 13. FK Jablonec 3316, 14. Vysočina Jihlava 3219, 15. FK Mladá Boleslav 3179, 16. Dukla Praha 2436 diváků.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

[img id="37464"]