Komunistické šoky: Čína trumfla celou Anglii!

Největší přestupy zimy se neodehrály v nejlepší ligové soutěži světa Premier League, ale daleko na východ od Anglie. Komunistická Čína v těchto dnech šokovala dalším megapřestupem za astronomickou částku. Do říše středu si to namířil Alex Teixeira.

Komunistické šoky: Čína trumfla celou Anglii!
Až dosud hrával za ukrajinský Šachťar Doněck, ale nyní změnil zaměstnavatele, kterým bude čínský klub Jiangsu Suning. A cena: Do Doněcku za něj poputuje 50 milionů eur. Dohodly se na tom kluby a informaci zveřejnily na svých webových stránkách.

Teixeira se tak stal nejdražším fotbalistou nejen na čínském přestupovém trhu, ale i nejdražším fotbalistou, který změnil dres tuto zimu. Překonal tak sumu 42 milionů eur za Kolumbijce Jacksona Martineze z Atlética Madrid. I on bude kopat v Číně v klubu Guangzhou.

Teixeira je odchovancem brazilského Vasco de Gama, do Evropy odešel před šesti lety a za tu dobu se vypracoval v oporu Šachťaru. Už během podzimu po něm pošilhávaly anglické kluby, zájem měla jak Chelsea (ještě s Mourinhem na lavičce), tak i Liverpool. V zimě ho však „neudělaly“, chtěly si počkat na léto, jenže Brazilce jim vyfoukli Číňané, kde se přestupové okno zavírá až koncem února. Nadějeme se ještě dalšího obřího transferu. V komunistické zemi je všechno možné.

Ščasný: Jeden dva hráči mohou odejít na hostování či přestup