Kokainový hříšník Mutu má velké cíle, je mezi nimi i Fiorentina

Bývalý střelec Chelsea Addrian Mutu by se rád v budoucnosti prosadil ve fotbalové branži jakožto trenér a dokonce zmínil i svou vysněnou štaci, jíž by měl být jeho bývalý celek Fiorentina, za který hrál pět sezon v letech 2006 - 2011.

Kokainový hříšník Mutu má velké cíle, je mezi nimi i Fiorentina
Šachťar Doněck, fabrika na miliony. Kolik vydělali?

Sedmatřicetiletý Mutu je ale ještě stále aktivním hráčm. V lednu se upsal rumunskému celku ASA Targu-Mures, aby se pokusil zvýšit šance na proniknutí na letošní mistrovství Evropy do Francie.

Ofenzivní veterán už ovšem začal brát trenérské lekce, které by měl záhy uplatnit na studiu profilicence. "Bylo to pěkné. Byl jsem trochu nervózní, ale pak bylo vše v pořádku. Jsem rád, že jsem dostal šanci být po boku mých kolegů. Bylo to velmi zajímavé, nová zkušenost, ze které mám radost," liboval si v rozhovoru pro Digisport.

"Chtěl bych trénovat na vysoké úrovni, ale nevadilo by mi pracovat s dětmi. Myslím, že je to pro kouče nezbytné. Nechci být jen dobrý, ale skvělý a to je důvvod, proč jsem tady a učím se. Ke všemu přistupuji s pokorou. Během kariéry jsem se naučil hodně věcí. A kde bych chtěl trénovat? Samozřejmě ve Fiorentině. A cílem může být i rumunský národní tým," neskrýval sebevědomí Mutu.

Mají se stratég Fialek Paulo Sousa a kormidelník rumunské reprezentace Anghel Iordanescu začít bát?