Vlastník Dukly: Západní kluby český fotbal vůbec nezajímá

Pražská Dukla má za sebou tiskovou konferenci před startem odvetné části Synot ligy, které se kromě trenéra Luboše Kozla a dvou zástupců hráčského kádru Michala Breznaníka a Marka Hanouska zúčastnil například i majoritní akcionář Petr Paukner.

Vlastník Dukly: Západní kluby český fotbal vůbec nezajímá
Vavruška: 85 procent týmů z české ligy dostane v Lipsku 0:5

S ohledem na předsezonní cíle je vedení s postavení mužstva nespokojeno. Vedení je rádo, že nespokojeni jsou také hráči a jsou odhodláni jít vzhůru. A to i včetně nových akvizic typu slovenského středopolaře Breznaníka. "Michal Breznaník je hráč, který umí vstřelit i připravit branku a efektivita je na těchto ofenzivních postech velmi důležitá," vysvětlil jeho příchod kormidelník Kozel, jehož soubor v zimní příprave nenašel přemožitele. "Přípravu ale zhodnotí až sezóna. Po té letní, v níž jsme porazili Celtic, jsme měli možná velké oči, a podzim nám nevyšel. Věřím, že na jaře však půjdeme nahoru," doplnil na webu fkdukla.cz nadřízený dalších nováčků Vašíčka, Hrošša či Smejkala.

Současný rozpočet dejvického celku z Julisky činí 60 milionů korun. Spekuluje se ovšem ohledně případného prodeje Dukly, k čemuž se vyjádřil zmíněný majitel Paukner. "Jde o snahu získat strategického partnera pro Duklu, tak aby měla větší finanční zázemí a tím pádem mohla mít i vyšší ambice. Bohužel se mi to zatím nepodařilo, protože hledám partnera, který bude důvěryhodný a předvídatelný. Myslel jsem si na partnera ze západní Evropy. Jenže jsem zjistil nemilou věc: západní kluby český fotbal vůbec nezajímá, úroveň českých hráčů mají za podprůměrnou," ozřejmil první muž pražského klubu na stránkách fkdukla.cz.

Dukla startuje jaro s Libercem, poté se představí v Ďolíčku a následně bude hostit Spartu.