TOP 3 brazilští útočníci, kteří aktuálně působí v Evropě

Brazilská fotbalová samba často roztancovává evropský kontinent, pravdou ale je, že příliš útočníků z Brazílie do Evropy nechodí. Zmiňme alespoň tu současnou nejlepší trojici:

TOP 3 brazilští útočníci, kteří aktuálně působí v Evropě
Modrič? Nenahraditelná páteř Realu. Zidane mu doporučuje...

Alexandre Pato

Pato měl pouhých osmnáct let, kdy si vybíral, zda-li odejde do Chelsea, nebo AC Milán. Zvolil druhou možnost a na severu Itálie setrval až do roku 2013.

Bylo velkým překvapením, že se v pouhých čtyřiadvaceti letech pokusil o restart kariéry v domácí Brazílii, což se mu v dresu Corinthians a Sao Paola povedlo.

Po Evropě se mu ale začalo stýskat, a tak se vrátil. Tentokrát již do Chelsea, kde na první start stále čeká.

[break]Hulk

Hulk zářil již v Portu a před rokem 2013 o něm byl velký zájem na všech frontách. Brazilský obr si ale vybral překvapivě cestu za penězi a přestoupil do plynem dopovaného Zenitu Petrohrad.

A blízko hranic s Finskem je stále. Předloni nasázel jednadvacet branek, loni taktéž a letos se chlubí jedenácti brankami. V Rusku si hraje své a navíc je poměrně mimo dosah evropských médií a má klid.

[break]Neymar

Absolutní hvězda Barcelony, která je v letošní sezóně dost možná užitečnějším hráčem, než Lionel Messi. Vždyť letos odehrál 29 zápasů a vsítil 21 branek, nehledě na to, že má devět asistencí. A v tomto směru je dokonce nejlepší v La lize.

Očekává se, že v brzkých ročnících Zlatého míče to bude právě on, který převezme žezlo po Messim a Ronaldovi a stane se nejlepším fotbalistou světa. Na tuto událost si tedy počkejme a nechejme se překvapit.