Vaclík: Rozhodně si nemyslím, že jsem na vrcholu

Basilej se v současné švýcarské lize pyšní dvanáctibodovým náskokem a neochvějně kráčí za obhajobou titulu, který by měl být v klubové historii již jedenáctým v pořadí. U posledního triumfu nad Luzernem (3:0) byl opět i Tomáš Vaclík, jemuž závěr podzimu utekl kvůli zranění přitahovače stehenního svalu.

Vaclík: Rozhodně si nemyslím, že jsem na vrcholu
Breznaník nesmutní: Ve Spartě se zavřely dveře, jedeme dál

Basilej přitom neprožila ideální přípravu. Proti druholigovým švýcarským protivníkům si sice povinné výhry připsala, nicméně v dalších třech zápasech již vítězství nezakusila. "Spokojenost nebyla, ale během zimy došlo v kádru k určitým změnám, a tak trenér hledal optimální složení sestavy. Všichni jsme cítili, že výsledky i hra mohly být lepší, ale nešlo o nic dramatického. Klíčové jsou výsledky zápasů, které nás teprve čekají," pronesl v interview pro sport.cz bývalý gólman Vítkovic, Viktorie Žižkov a Sparty.

Nebude se jeho tým s tak velkým ligovým náskokem koncentrovat zejména na Evropskou ligu, jejíž finále vyvrcholí právě na jejich stadionu? "Bodů k dobru je skutečně hodně, ale na druhou stranu se všemi soupeři hrajeme ještě dvakrát, tudíž situace se může obrátit. A pro klub je absolutní prioritou vítězství ve švýcarské nejvyšší soutěži a přímý postup do Ligy mistrů. Všichni si velmi dobře uvědomují, jak složitá je cesta do finále Evropské ligy. A postoupit do posledního zápasu chtějí všechny kluby, přičemž v osudí jsou stále hodně velká jména. Los pro první jarní kolo je přijatelný, byť St. Étienne je velmi silný protivník. Nicméně nejsilnějším klubům jsme se vyhnuli. Abychom prošli až do finále, muselo by se sejít hodně věcí. Ale sen o postupu až do posledního utkání soutěže máme všichni," pokračoval na stránkách sport.cz český reprezentant.

Ačkoliv se zdá, že má své místo pod palcem a jeho pozice na klubové úrovni je neotřesitelná, k uspokojení ho současný stav věcí nesvádí. "Vůbec ne. Když se mi zápas nepovede, jsem na sebe naštvaný. Nejsem zase tak sebevědomý, abych případné chyby hodil za hlavu a dělal, že se nestaly. Navíc se chci pořád zlepšovat, pracovat na sobě. Rozhodně si nemyslím, že jsem na vrcholu," zakončil spoluhráč Marka Suchého, jehož vyjádření vyšlo na sport.cz.