TOP 5 přestupů Synot ligy: Kdo je zimním králem?

Už v pátek se roztočí jarní kola Synot ligy zápasem Dukla – Liberec. Týmy už dolaďují poslední „kosmetické“ úpravy před prvním zápasem. Fanoušci se už těší zejména na nové hráče v dresech svých klubů. Kdo je podle serveru efotbal.cz největším zimním úlovkem? A jak vypadá první pětka tohoto žebříčku?

TOP 5 přestupů Synot ligy: Kdo je zimním králem?
1. JOSEF ŠURAL (Liberec – Sparta)

V létě mu končila na severu Čech smlouva, brněnský odchovanec preferoval odchod do ciziny, ale nic konkrétního na stůl jeho agenta nepřišlo. Licitoval mezi Slavií a Spartou, dal přednost Letné. Ze začátku se na novém působišti rozkoukával, ale v závěru přípravy už chytil repre formu. Vydrží mu?

[break]
2. JOSEF HUŠBAUER (Sparta – Slavia)

Před více než rokem zkoušel štěstí na Sardinii, ale neuspěl. Vrátil se do Sparty, ale do své předchozí formy měl daleko. Vybrala se jej Slavia, kde by měl být motorem nové zálohy a jedním ze základních stavebních kamenů „nové“ Slavie s čínským kapitálem v zádech.

[break]
3. ONDŘEJ ZAHUSTEL (Ml. Boleslav – Sparta)

Možná trochu neprávem se jeho přestup na Letnou dostal do stínu Šurala. Nicméně Zahustel prokázal svoji univerzálnost, může hrát jak v obraně, tak v záloze, měl by se prosadit do základní sestavy a pak už to jen na něm: prokope se až na EURO?

[break]
4. EGON VŮCH (Plzeň – Liberec)

Přešel nejprve z Teplic do Plzně, ale v tvrdé konkurenci zkušených záložníků a tvůrců hry se neprosadil. Vyžádal si ho Jindřich Trpišovský, trenér s velkým charisma a hlavně se schopností zkrotit Vůchovy (na snímku v dresu Plzně) nefotbalové životní esakpády. Když se mu to povede, bude mít v Liberci velkou posilu…

[break]
5. TOMÁŠ ŽELEZNÍK (Zlín – Slavia)

Za „mlada“ přiznával náklonnost ke Spartě, nyní skončil ve Slavii. To je osud odchovance zlínského fotbalu, který v šestnácti podzimních zápasech Synot ligy dal jako bažant osm branek. Proto si ho do útoku vyhlédla Slavia, kde by měl pod vedením Dušana Uhrina cizelovat svůj talent.

TOP 5 týmů, kteří mají neuvěřitelně silnou lavičku