Rosický: Klíčem k mistrovskému titulu pro Arsenal je...

Šestnáct asistencí v letošní sezoně anglické Premier League. To je bilance německého reprezentanta ve službách Arsenalu Mesuta Özila. Bývalá opora Realu Madrid má výbornou formu a spolu s Petrem Čechem patří ke klíčovým tvářím Gunners.

Rosický: Klíčem k mistrovskému titulu pro Arsenal je...
Jen slova chvály pak pro svého spoluhráče měl i kapitán české reprezentace Tomáš Rosický. Podle dlouholeté tváře londýnského klubu je Özil tím mužem, který dokázal změnit hru Arsenalu a zároveň tím, kdo může sehrát klíčovou roli v boji o mistrovský titul v Premier League.

K šestnácti asistencím Özil přidal i šest branek a Arsenal má našlápnuto k úspěchu na více frontách. „Mesut byl vždy výjimečný talent, což bylo vidět od prvního okamžiku, kdy se v Arsenalu objevil,“ nechal se slyšet „Rosa“.

„V minulé sezoně byl nějakou dobu mimo hru a pak se nemohl dostat to správného rytmu, ale nyní má výbornou formu a všem ukazuje obrovský talent. Jeho obrovskou předností je finální přihrávka. Zároveň je skvělé, že se k ní odhodlá pouze v případě, když ví, že tím vytvoří šanci. V opačném případě raději zvolí kombinaci se spoluhráči. To se mně na něm líbí nejvíce,“ pokračoval Rosický, jenž se po devatenáctiminutovém pobytu na trávníku po dlouhodobém zranění opět zranil a za Arsenal si už možná nikdy nekopne.

Modrič? Nenahraditelná páteř Realu. Zidane mu doporučuje...