Plzeň odmítla 70 milionů. Kdo má takovou cenu?

Jen minimum změn provedlo vedení a sportovní úsek v mistrovské Viktorii Plzeň. Odešli Procházka do Turecka a pak tři hráči, kteří šli na hostování do tuzemských klubů. Přesto ležela na stole plzeňských šéfů nabídka za 70 milionů korun. Odmítli ji. Za koho nabízeli Francouzi 2,7 milionů euro?

Plzeň odmítla 70 milionů. Kdo má takovou cenu?
Za Michala Ďuriše, slovenského reprezentanta, který se na podzim rozstřílel do úžasné formy. Proč nabídku odmítli, vysvětlil generální manažer klubu Adolf Šádek: „Je to o sportovních ambicích. Michal chytil životní formu, na podzim byl náš nejlepší střelec. Nebyli jsme přesvědčeni, že ho Mahmutovič může nahradit, a postavit útok na mladém Krmenčíkovi by byl risk,“ řekl deníku Právo.

Není to velký risk, promarnit takový příjem? Co když půjde Ďuriš na jaře s formou dolů či se zraní? „Michal je rozumný kluk, takže mi to trvalo šest minut, než jsem mu to vysvětlil. Pokud si udrží formu a pojede se slovenskou reprezentací na mistrovství Evropy, k transferu se můžeme vrátit v létě,“ dodal Šádek.

A co řekl Šádek za posilování obou pražských „S“? „Slavia musí být soupeř pro všechny. Na druhou stranu peníze ne vždycky znamenají, že fotbal budete dělat dobře. Doufám, že Slavia bude silná. Přibude nám konkurent, soutěž nebude slábnout. Tlak vás nutí být lepší. A Sparta? Už na podzim byla silná, v zimě ještě posílila. Oba hráči, Zahustel i Šural, jsou na českou ligu kvalitní. Sparta je však specifická, zvláštní. Je náročnější na mentalitu hráčů. Je to největší český klub, nebudeme dělat, že to tak není. Řekl bych, že je víc zavazující hrát za Spartu než třeba za Plzeň nebo Boleslav,“ dodal.

TOP 10 týmů, které v Synot lize nejvíc posílily: vede Sparta či Slavia?