Posily, jež byly naprosto k ničemu

Hráčské přestupy mají vždy jeden jediný cíl. Tím je snaha o zkvalitnění kádru a touha po lepších sportovních výsledcích. Ruku v ruce s tím jdou zisky z reklamy, ale ne vždy jde vše podle plánu. Které transfery se zrovna dvakrát nevydařily?

Posily, jež byly naprosto k ničemu

Victor Valdés (do Manchesteru United)

Po veleúspěšném angažmá v Barceloně chtěl vyzkoušet něco nového. Už byl domluvený v Monaku, ale kvůli zranění z přesunu do Ligue 1 nakonec sešlo. Nakonec se domluvil s Manchesterem United, kde se dal zdravotně do pořádku a čekal, že by ho mohl Louis van Gaal začít stavět. To se však nestalo a Valdés vysedával jen na tribuně.
[break]TOP 5 přestupů Synot ligy: kdo je králem zimy?

Bebé (do Manchesteru United)

Posila, na kterou by snad všichni fanoušci rudých ďáblů nejraději zapomněli. De facto z bezdomovce v Portugalsku se rázem ocitl v kabině slavného Manchesteru United. Na hřiště se dostal v sedmi zápasech, ale ani jednou nenaznačil sebemenší známku kvality.
[break]

Kim Källström (do Arsenalu)

Tak to je jeden velký tragický příběh, především pak pro londýnský celek. Když manažer kanonýrů Arsene Wenger sháněl středového záložníka a rozhodl se pro švédského reprezentanta, ještě netušil, že na Emirates Stadium přijde se zdravotními patáliemi, které ho budou stát šest měsíců na marodce. Celkem během hostování v Anglii odehrál pouze tři zápasy.
[break]Modrič? Nenahraditelná páteř Realu. Zidane mu doporučuje...

Antonio Cassano (do Realu Madrid)

Velmi dobrá technika a výborná hra v záloze, to jsou přednosti italského ofenzivního hráče Antonia Cassana, které je měl potvrdit i na San Bernabeu. Jenže v Madridu se od samotného začátku angažmá potýkal s nadváhou a než se dostal na potřebnou váhu, uběhla dlouhá doba. Pak měl potyčku s trenérem Fabiem Capellem a bylo hotovo. Do konce angažmá si nekopl.
[break]

Richard Wright (do Manchesteru City)

Ani fanouškům Arsenalu či Manchesteru City není Richard Wright příliš známé jméno. Arsenal ho koupil jako dlouhodobou náhradu za Davida Seamana, ale po sérii chyb a zranění ho po dvanácti ligových startech prodal do Manchesteru City. Tam působí již čtvrtou sezonu, ale z pozice třetího gólmana si ještě nepřipsal ani jeden start. To mu ovšem nemusí tolik vadit, když má roční plat 350 tisíc liber.