Lafata: Je to nejsilnější Sparta, kterou jsem tady zažil

Pouhé tři přípravné zápasy odehrál v zimě kapitán Sparty David Lafata. Ofenzivní motor týmu se potýkal se zdravotními patáliemi, ale podle všeho start ligového jara stihne. Trenérovi Zdeňku Ščasnému by tak měl být na zlínské Letné k dispozici.

Lafata: Je to nejsilnější Sparta, kterou jsem tady zažil
„Jsem stoprocentně připravený a teď už bude záležet jen na trenérovi, jestli mě využije,“ nechal se slyšet čtyřiatřicetiletý útočník na středeční tiskové konferenci.

Ačkoli odehrál pouze tři zápasy, byl hodně vidět. V duelu s Ústím nad Labem se trefil dvakrát, proti Dortmundu byl jediným skórujícím hráčem Sparty a do sítě Trenčína se trefil dvakrát. Bilance tří utkání a pěti branek tak není vůbec špatná.

"Absence na tréninku se projevit může, ale před tím jsem všechno odtrénoval a teď už jsem se normálně zapojil do přípravy. Budu se snažit, aby to na hřišti nebylo znát, ale uvidíme až v sobotu," pokračoval zkušený střelec, jenž má nakročeno k další koruně pro krále střelců.

Pražský celek po první části sezony ztrácí z druhého místa na vedoucí Plzeň tři body a Lafata by měl být klíčovým mužem plánované stíhací jízdy. Do té se zapojí i nové tváře, které na Letnou v zimě přišly. Konkrétně jde o Ondřeje Zahustela, Josefa Šurala a Ondřeje Mazucha.

"Podle jmen je to nejsilnější Sparta, kterou jsem tady zažil," řekl Lafata a pokračoval: "Bude ale záležet, jak nám to půjde na hřišti. Myslím, že je to na dobré cestě, ale nemá cenu říkat, že jsme nejsilnější, protože je to vždycky o výsledcích.“