Nejen „S“, i Plzeň posílila! Chybujícího Procházku střídá Hubník

[hot]KOMENTÁŘ[/hot] Všechny předligové mediální analýzy se před pátečním startem Synot ligy shodují v tom, že nejlépe v zimní přestávce posílily pražská „S“ – Sparta a Slavia. Sparta se Šuralem, Zahustelem a Mazuchem kvalitativně, Slavia s Hušbauerem, Bořilem, Železníkem, Mešanovičem, Barákem, Linhartem a Pavlenkou kvantativně i perspektivně. O lídrovi a mistrovi Viktorii Plzeň, který má mimochodem v české nejvyšší soutěži nejstarší kádr, se píše, že jeho tým zůstal prakticky nezměněn a že tedy neposílil ani neoslabil. Nemyslím si to, dle mého názoru i Západočeši posílili. A to tím, že tápajícího a na podzim „marného“ a chybujícího stopera Václava Procházku nahradil navrátilec z Olomouce Roman Hubník, který se na Hané na podzim snažil vyřešit své rodinné problémy s manželkou a synem. Zkušený internacionál, který poznal s fotbalem Německo, Rusko i Spartu.

Nejen „S“, i Plzeň posílila! Chybujícího Procházku střídá Hubník
Je Ščasný jedním z nejlepších trenérů? A Vrba českým Guardiolou?

I bývalá sparťanská ikona Jan Berger v rozhovoru pro magazín HATTRICK otevřeně v souvislosti s Plzní konstatovala: „Myslím, že Viktorka posílala. Roman Hubník je totiž se svými zkušenostmi mnohem kvalitnějším stoperem než Václav Procházka, který odešel do Turecka. Plzeňská obrana by proto podle mého názoru měla být na jaře mnohem jistější a kompaktnější.“

Přípravné zápasy Západočechům sice moc nevyšly, ale to nemusí hrát roli. Mistrovská soutěž bývá něco jiného.

Také deník Sport ve své středeční rozsáhlé analýze konstatoval, že „změna síly v základní sestavě Viktorie Plzeň se vylepšila o deset procent“.

Pohled Sportu je následovný: „K výrazným změnám nebyl důvod, uskutečnila se proto jen jedna. Mezeru po odchodu stopera Procházky zacelí navrátilec z hostování Hubník, zbytek sestavy je konsolidovaný.“

Ne všichni si však myslí, že to Plzni, která po šestnácti podzimních kolech vede tabulku Synot ligy před druhou Spartou o tři body, bude k obhajobě titulu stačit. Třeba hlavní komentátor televizní stanice O2 Sport Tomáš Radotínský v Ligovém speciálu magazínu HATTRICK, který právě ve čtvrtek 11. února 2016 vyšel, píše: „Nevýhoda obhájce trofeje spočívá v jarním vylosování. Jede do Liberce, na Spartu, do Mladé Boleslavi a končí na Slavii. To je vražedné.“ Proto Radotínský staví Viktorii Plzeň v konečné tabulce až na druhé místo za pražskou Spartu.

Blufuje Šádek se 70 miliony za Ďuriše?


„Do finančních dostihů, které v zimě předváděly Slavia se Spartou, se určitě přidávat nebudeme,“ citoval jsem už jednou na fotbal.hattrick.cz vysvětlení majitele Viktorie Plzeň Tomáše Paclíka. „Objem investic máme stejný jako v předešlých letech, jenom je tentokrát používáme k dobudování stadionu, což je naše priorita číslo jedna. Sportovní ambice jsou pořád stejné. A kdybychom si mysleli, že potřebujeme posílit, tak se budeme snažit přivézt hráče na konkrétní posty,“ dodal Paclík.

„Měli jsme na zkoušku pár hráčů ze zahraničí, ale neukázalo se to jako přínosné,“ přiznal Paclík serveru idnes.cz mezi řečí. „Osvědčilo se nám přivádět hráče z české a slovenské ligy a asi u té filozofie zůstaneme. Nemůžeme si dovolit skauting na takové úrovni, abychom hráče z ciziny dobře poznali. A rozhodně nehodláme nakupovat na základě různých doporučení nebo záznamů na DVD. To fakt neděláme a dělat nebudeme,“ prohlásil také mj. Tomáš Paclík ve zjevné ironicky posměšné narážce na kolegy z pražské Letné.

Paclíkovi kritici oponovali, že plzeňský majitel jen dělá z nouze ctnost, že mu jednoduše po opakované absenci v evropských pohárech došly peníze. Na druhou stranu Viktoria Plzeň údajně podle svého generálního ředitele Adolfa Šádka odmítla 70 milionů korun (2,7 milionů eur) z nejmenovaného francouzského klubu za svého slovenského útočníka Ďuriše. „Člověk by měl posilovat, když má potřebu a pokud cítí, že ho někde tlačí bota. Takové situace u nás nenastaly,“ prohlásil, jak už jsme rovněž informovali, v rozhovoru pro deník Právo a server Sport.cz Šádek.

Je to pravda, nebo bluf? Pokud by to byla pravda, Plzeň peníze má a před jarním finišem výprodej pořádat nechce. Třeba si je šetří na jiné, podle ní důležitější věci než jsou nejisté přestupy. Uvidíme v sobotu 14. května 2016, kdy Synot liga končí, kdo měl pravdu a kdo si v zimní přestávce počínal prozíravěji.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK