Připraví Ščasného krok Zahustela o letošní mistrovství Evropy?

Čtyřiašedesátiletý trenér Miroslav Koubek se domnívá, že z poctivého a loajálního Ondřeje Zahustela by mohl být "druhý Kadeřábek". Důvod je takový, že Spartě podobný chyb chyběl. Pohybově je podle jeho názoru fantastický - je rychlý, obratný a výborný skokan, jenž obsáhne velký prostor a je také schopen hrát havlbeka v tříobrancovém systému.

Připraví Ščasného krok Zahustela o letošní mistrovství Evropy?
Plzeň odmítla 70 milionů. Kdo má takovou cenu?

Na druhou stranu se ale současný stratég na volné noze domnívá, že ho přesun z Mladé Boleslavi do Sparty připraví o Euro 2016 ve Francii. Dosavadní reprezentační pozvánky totiž dostával jakožto středopolař.

"Zahustelova pozice na beku má dvě strany mince. Jedna je příznivá, tou je Sparta. V klubu v podstatě nemá konkurenci, tento tah týmu pomůže. Druhou stranou je reprezentace. Tímto směrem je pro Zahustela zavřeno. Je to problém, protože na tomto místě už jsou Kadeřábek a Gebre Selassie," ozřejmil Miroslav Koubek, jehož slova vyšla na portálu isport.blesk.cz.

"Pokud máte nějaké návyky z klubu, tak je během krátké doby nepředěláte, to nejde," doplnil na stránkách Deníku Sport bývalý šé laviček v Ostravě, Mladé Boleslavi, Slavii či Plzni.

To, že cestovali do Francie tři hráči na jeden post, se zdá být vyloučené. Šance by se otevřela jen v případě zranění či výrazné ztráty formy. Sám Pavel Vrba však ještě samozřejmě žádné soudy nedělá...

"Hledají ofenzivního krajního obránce. Chtějí hráče, který umí útočit, rychlostně se prosadit náběhem z druhé vlny. Myslím, že je to hodně zajímavý tah. A pokud je moje myšlenka stejná jako Sparty, že z něj chtějí druhého Kadeřábka, je to hráč, který by to mohl typologicky zvládnout.Uvidíme, jak Ondra svoji novou pozici zvládne. U některých hráčů ve Spartě už se stalo, že se vrátili na svůj původní post. Nechme to na klubu a Ondrovi," uzavřel webem iSport.cz citovaný kormidelník s minulostí v Baníku, Žilině či Plzni.