Luis Enrique překonal Guardiolu: Fans musí být spokojení

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Po semifinálové odvetě Copa Del Rey už je to jasné. Barcelona ustanovila nový klubový rekord v počtu neprohraných zápasů za sebou, jichž pod koučem Luisem Enriquem nasbírala již devětadvacet.

Luis Enrique překonal Guardiolu: Fans musí být spokojení
Video: Darida byl znovu důležitý, Šimůnek proti Bayernu nedohrál

Katalánský soubor přitom na stadionu Mestalla u Netopýrů šestřil hodně opor a mohl si tak dovolit luxus vynechat Messiho, Suáreze, Neymara i Iniestu. Dosavadní maximum Josepa Guardioly z ročníku 2010/2011 už je tak pouhou minulostí.

"Z překonání rekordu i z postupu do finále Španělského poháru mám pochopitelně radost. Ve Valencii to byl diametrálně odlišný souboj než před týdnem na Camp Nou. Dal jsem šanci hráčům, kteří nedostávají tolik příležitostí a zákonitě jsme museli změnit náš systém. Jsem rád, že i přes změny v sestavě jsme sérii bez prohry natáhli," citoval server sme.sk slova úspěšného stratéga.

Barca přitom nebyla od prohry daleko - šest minut před koncem ovšem vyrovnal Kamerunec Wilfrid Kaptoum. "Osobně jsem moc šťastný, že se mi podařilo vyrovnat. Těší mě, že jsem pomohl mužstvu. My mladí musíme naplno využít každou šanci, kterou nám trenér dá. Kouči jsem za jeho důvěru velmi vděčný," pokračoval devatenáctiletý záložník, který obvykle nastupuje za barcelonskou rezervu.

Podle předpokladů to vypadá, že se Barcelona utká ve finále se Sevillou, která to má s Celtou Vigo velmi dobře rozehrané a před odvetou disponuje čtyřgólovým náskokem. "Je obdivuhodné, kolikrát jsme byli v posledních letech ve finále různých soutěží. Naší fanoušci musí být opravdu spokojení," uzavřel nadřízený Piquého, Mascherana, Alvese a spol., jehož slova vyšla na portálu sme.sk.