Čtvero brazilských střelců, kterým štěstí v Evropě nepřálo

Brazílie je velmocí, která produkuje nemalé množství hvězdných útočníků. Někteří z nich zanechali nesmazatelnou stopu i na mapě Evropy, jiným se však jejich angažmá na starém kontinentu příliš nevydařilo a zůstali daleko za očekáváním. Podívejme se na čtyři Brazilce, které jsme vybrali za pomoci webu Sportskeeda.

Čtvero brazilských střelců, kterým štěstí v Evropě nepřálo
Posily, jež byly naprosto k ničemu

4) Adriano


Třiatřicetiletý útočník již dávno pochopil, že Evropa není v jeho případě místem zaslíbeným, proto se nyní zkouší štěstí v severoamerickém MLS v dresu Miami. Na počátku své kariéry se přesunul z Flamenga do italského Interu Milán a Parmy. Skvělé partnerství s Adrianem Mutum bylo stvrzeno nejlepšími léty jeho kariéry, ale poté začaly výkony slábnout a po problémech s váhou nakonec Inter opustil.

[break]
Světoznámé ikony, jež slavily mistrovské tituly ve více klubech

3)Keirrison


Sedmadvacetieltý Keirrison de Souza Carneiro byl považován za obrovský talent brazilského fotbalu, ale jeho přesun do Barcelony dopadl katastrofálně. Běhen pěti let neodehrál za katalánský velkoklub ani jeden zápas a většinu času trávil na hostováních v Portugalsku, Itálii nebo rodné Brazílii. Nakonec se do rodné země vrátil natrvalo a svou pouť po Evropě vyhodnotil jako velké zklamání. Před měsícem údajně jednal s thajským klubem Buriram United, ale obě strany nakonec nedospěly kompromisu.

[break]
Nejlepší dvacítka Realu všech dob: Ronaldo až pátý!

2) Rafael Sobis


Zkušený třicetiletý útočník zkoušel také štěstí v italském Interu Milán, ale také ve španělském Realu Betis či arabské Al Jaziře. V současné době hraje v nejvyšší mexické soutěži v barvách Tigres UANL. Sobis odcházel z Brazílie se skvělou vizitkou, ale v Evropě nedokázal na své předešlé výkony navázat a příliš branek v Evropě nenastřílel. Na kreativní talent to bylo opravdu málo, proto i v jeho případě se jedná o potenciál, který nebyl na starém kontinentu naplněn.

[break]
Nejlepší XI Premier League dle italské legendy Pirla

1) Edmundo


Známý brazilský reprezentant zaznamenal v žlutém dresu v letech 1992 až 2000 10 branek ve 42 mezistátních utkáních. Během té doby se mu skvěle dařilo v klubech rodné země, ve kterých si připsal více jak 200 zásahů. Po působení v Santosu, Palmeiras a Vasco Da Gama okusil angažmá v Itálii, kde hájil barvy Fiorentiny a Neapole. Dlouho zde však nevydržel, neboť byl pod palbou kritiků za nedostatek odhodlanosti a špatné morálky.

TOP 5 týmů, které disponují neuvěřitelně silnou lavičkou