Šéf Zlína: Hráč ve Spartě má zhruba stejný plat jako naše jedenáctka

To, že budou zlínští Ševci přezimovat na šesté příčce, se před startem sezony nečekalo. Spokojen je také majitel nováčka Synot ligy Zdeněk Červenka.

Šéf Zlína: Hráč ve Spartě má zhruba stejný plat jako naše jedenáctka
Nejen „S“, i Plzeň posílila! Chybujícího Procházku střídá Hubník

"Říkali jsme si, že budeme rádi, když se zachráníme. Hodně nám pomohlo, že nám nikdo nevěřil. To byla naše velká výhoda. Taky si vezměte, že dnešní tým je z velké části jiný než ten, který postoupil do první ligy. Mladý člověk se dívá do budoucnosti, starší do minulosti, ale umění je žít přítomností. Jsem rád za to, kde jsme. Potěší to," uvedl v interview pro idnes.cz nadřízený Poznara, Diopa, Fantiše a spol.

Soubor trenéra Páníka se nebál přirovnat k provinčnímu Leicesteru City, který aktuálně sídlí na čele Premier League a šokoval celé ostrovy. Červenka se pokusil Zlín přirovnat i ke Spartě, se kterou zahájí jarní část...

"Nedávno mě napadlo takové přirovnání: Leicester v anglické lize je jako Zlín v české. Přitom nemá zdaleka takový rozpočet jako giganti typu Manchester City. Jeden hráč ve Spartě má přibližně stejný plat jako naše základní jedenáctka. Takže ty kluby by měly být výkonnostně úplně někde jinde. Ale Leicester ukazuje, že všechno je možné," pokračoval na stránkách idnes.cz první muž zlínského fotbalu, který stojí v čele klubu již patnáct let.

V jakých číslech se tedy pohybuje rozpočet pro právě probíhající soutěžní ročník? "Myslel jsem si, že když dáme dohromady padesát milionů, tak to bude zázrak. Máme ale pokrytý rozpočet 65 milionů korun. Pomohlo hodně mých obchodních partnerů. Hlavní sponzor podle smlouvy navýšil částku a vyinkasujeme také 11 milionů korun za přestupy. První liga je lépe financovatelná než druhá, protože je zajímavější pro kraj, město i sponzory. Za mého působení už klubem proteklo 650 milionů korun, což není malá částka. Byli jsme vždycky ekonomicky zdraví, ale nikdy ne v takové kondici. Vždycky jsme fungovali jako spořivá fotbalová firma," uzavřel na portálu idnes.cz Červenka, jehož celek si tento týden na dva roky pojistil útočníka Diopa.