Kadeřábka a spol. se ujal nejmladší kouč v historii bundesligy

Zatímco ještě před pár dny vládl trenérské lavičce v Hoffenheimu velezkušený nizozemský kormidelník Huub Stevens, který už v minulosti vedl například Stuttgart, PAOK Soluň, Schalke 04, Salzburg, PSV Eindhoven, Hamburk, Rodu Kerkrade, Kolín nad Rýnem či Herthu Berlín, od tohoto týdne vsadilo vedení aktuálně sedmnáctého celku bundesligové tabulky na zcela neznámého Juliana Nagelsmanna.

Kadeřábka a spol. se ujal nejmladší kouč v historii bundesligy
Nejen „S“, i Plzeň posílila! Chybujícího Procházku střídá Hubník

Osmadvacetiletý nováček se původmě měl ujmout TSG aý v létě 2016, ale zdravotní trable Stevense ho poslalo do funkce již v únoru, čímž se stal nejmladším hlavním koučem v historii nejvyšší německé soutěže.

Cíl bude jasný - záchrana. "Vím, jaký je můj úkol a nebojím se ho. Nesmírně se na práci s týmem těším," pronesl webem sme.sk citovaný Nagelsman, jenž tak povede i českého reprezentačního obránce Pavla Kadeřábka, jenž si dosud připsal šestnáct ligových startů.

Dosavadní mládežnický stratég vedl svůj svůj první trénink ve čtvrtek, s tím, že oficiálně bude představen v pátek. Smlouvu by měl podepsat do roku 2019 a ostrá soutěžní premiéra v nové profesi ho čeká již v sobotu 13. února na půdě Werderu Brémy.