Tvrdík: Když se jaro náhodou nepodaří, tým má perspektivu v další sezoně

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Slávistické vedení ve čtvrtek oznámilo, že hlavním jarním cílem bude atak příček, které budou na konci Synot ligy znamenat evropské poháry, které nehrál sešívaný soubor z Edenu od sezony 2009/2010.

Tvrdík: Když se jaro náhodou nepodaří, tým má perspektivu v další sezoně
Připraví Ščasného krok Zahustela o letošní mistrovství Evropy?

Kádr Dušana Uhrina mladšího ztrácí po šestnácti kolech na třetí a čtvrtou pozici tři body, což je určitě hratelné. Postup do Evropské ligy by navíc za určitých okolností mohl znamenat i pobyt na pátém místě.

"Bylo by chybou nebýt ambiciózní, ale jsme si vědomi, že zahajujeme nějakou novou éru Slavie. Chceme mít cíl hodně vysoko, jsou to poháry zcela jednoznačně. Na druhou stranu nejen do vrcholového týmu, ale i do zázemí a mládežnických programů věnujeme velké prostředky, takže kdyby se to jaro náhodou nepodařilo, tým má velkou perspektivu v další sezoně," pronesl zástupce většinového čínského vlastníka Jaroslav Tvrdík, jenž je v klubu místopředsedou dozorčí rady.

Novými tvářemi ve Vršovicích jsou Bořil, Hušbauer, Pavlenka, Barák, Mihalík, Mešanovič, Železník a Linhart. "Osm hráčů je na české i mezinárodní poměry poměrně velký počet. V teoretické rovině a papírově jsme to mužstvo posílili, jak to bude vypadat, uvidíme na hřišti. Naší ambicí je hrát poháry. Nebudeme to mít úplně jednoduché, Plzeň a Sparta jsou jasní lídři. Pak jsou před námi velmi dobré týmy Mladé Boleslavi a Liberce, přestože ztratily dva hráče. A pak je za námi Jablonec, který určitě ještě neřekl poslední slovo. V zimě jsme vyhráli devět z deseti přípravných zápasů, ale prohráli s Ústím. To znamená, že když tomu nedáte úplně vše, nedostanete nic zadarmo," pokračoval prezident Jiří Šimáně, jenž si liboval, že se mu podařilo udržet klíčové opory jako Jaromíra Zmrhala a Milana Škodu. "Bylo daleko těžší to vysvětlit hráčům. Představte si, že Milanovi musíte vysvětlit, že je dobré hrát za Slavii, když má na stole smlouvu, která mu zaručuje za rok a půl 60 milionů čistého na ruku. To jsme předvedli docela slušný výkon. Milan je velmi dobrý charakterní kluk. Neříkám, že to úplně pochopil, ale smířil se s tím," doplnil první muž Slavie.

Zimní příprava se povedla - s Brnem to ale bude něco trochu jiného. "Příprava proběhla podle mého očekávání, protože jsem si myslel, že bude dobrá. Ve Španělsku jsme vyhráli všechna utkání, ale je to jen příprava. Pro nás to bylo povzbuzení do budoucna a pro hráče, aby měli chuť dále trénovat a naučili se vyhrávat. Všichni, kteří přišli, se dobře zapracovali do týmu. Pozitivem je, že nikdo neutrpěl nějaké velice vážné zranění, mimo Milana Škody, který nebude na utkání s Brnem, ale věříme, že na další už ano," zakončil Dušan Uhrin mladší, jenž v minulosti vedl Plzeň, Mladou Boleslav či Dinamo Tbilisi.