Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit

Příchodem Romana Abramoviče do Chelsea získal tento londýnský klub velké finanční možnosti a probojoval se mezi evropskou elitu. Nároky na okamžitý úspěch však vedou k faktu, že se Blues mnohdy až příliš brzy zbavují mladých perspektivních hráčů a pouští do světa i zkušené veterány, kteří by na Stamford Bridge byli ještě pár let platní. Podívejme se na šest tváří, které neměla Chelsea prodávat.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit
Nejvíce fanoušky nenáviděné opory svých mužstev?

6) Frank Lampard


Jednou z nejvíce matoucích otázek kolem Chelsea je fakt, že Frank Lampard nedostal na Stamford Bridge nový kontrakt a byl propuštěn ze služeb. Po jeho schopnostech ihned sáhlo New York City FC, které ho poslalo na hostování do Manchesteru City. I na Etihad Stadium bylo vidět, jak velkým přínosem je přítomnost tohoto veterána na trávníku.

[break]
Posily, jež byly naprosto k ničemu

5) Arjen Robben


Stejně rychle, jak zmizelo nizozemské křídlo z Londýna, prohání i v současné době soupeře Bayernu Mnichov. Hvězda bavorského velkoklubu má na svém kontě triumfy v Bundeslize, Lize mistrů i druhé místo a třetí místo z mistrovství světa. Arjen Robben přesvědčil po sérii zranění, že pokud mu trenér věří, patří mezi hráče, kteří umí rozhodnout zápas.

[break]
Světoznámé ikony, jež slavily mistrovské tituly ve více klubech

4) Kevin De Bruyne


Pouhých 7 milionů liber dala Chelsea Genku za vykoupení talentovaného belgického reprezentanta, který byl okamžitě poslán na hostování a poté prodán za 18 milionů liber do Wolfsburgu. Jaké překvapení pak bylo pro londýnský klub, když Kevin De Bruyne patřil v minulém ročníku Bundesligy mezi nejlepší střelce a Manchester City ho získal za 55 milionů liber. Není asi moc příjemné, když ho pak v Premier League viděli v jiném dresu na opačné straně barikády u konkurence.

[break]
Nejlepší dvacítka Realu všech dob: Ronaldo až pátý!

3) Thiago Mendes


Zkušený portugalský záložník se zdál být skvělým nákupem a doplněním kádru, který získal první anglický titul po padesáti letech. Na hlavu postavený je pak fakt, že ho José Mourinho z nevysvětlitelného důvodu prodal do Lyonu za pouhých 7 milionů liber. Jeho přínos pro současného chlebodárce z Atlétika Madrid je neoddiskutovatelný a Mendes patří mezi hvězdy španělské La Ligy.

[break]
Nejlepší XI Premier League dle italské legendy Pirla

2) Romelu Lukaku


Další belgický klenot v tomto seznamu, který je přezdíván jako „nový Drogba“ předvádí skvělé výkony v Evertonu. Tam přišel právě z Chelsea, které se zdál jeho talent nepříliš oslnivý a jako mladého vyjukaného teenagera ho uvolnila ze svých řad. Nyní patří Lukaku k nejsledovanějším útočníkům, kterým by nepohrdl žádný evropský velkoklub.

[break]
Osm borců, kteří toho více promarodili než odehráli

1) Petr Čech


Přestože bývalý kouč Blues José Mourinho věřil, že služeb české reprezentační jedničky již není potřeba, je všem již nyní jasné, že je tomu naopak. Nová akvizice konkurenčního Arsenalu táhne Gunners za dlouho očekávaným triumfem v Premier League a Petr Čech vykazuje nadprůměrné výkony. Na počátku této sezóny, kdy se zranila současná jednička Thibaut Courtois, se ukázalo, že Blues nemají adekvátní náhradu a odchod byl víc než uspěchaný.

TOP 5 týmů, které disponují neuvěřitelně silnou lavičkou