Uhrin poodkryl plány: Hrát budou tři nebo čtyři noví hráči

Hlavní kouč Slavie Dušan Uhrin mladší má před sebou ve zbylých čtrnácti jarních ligových soubojích cíl, který mu vytyčily Jiří Šimáně a Jaroslav Tvrdík. A sice účast v příštím ročníku evropských pohárů.

Uhrin poodkryl plány: Hrát budou tři nebo čtyři noví hráči
Tvrdík: Když se jaro náhodou nepodaří, tým má perspektivu v další sezoně

"Klub získal profesionální charakter. Všechno funguje, jak má. Můžeme atakovat příčky zaručující evropské poháry. Na postup do pohárů vždycky stačilo kolem padesáti pěti bodů. Nakonec je úplně jedno, kolik bodů uděláme - hlavně, abychom na těch pohárových příčkách byli. Ale kdybychom měli na konci sezony šedesát bodů, tak bych byl spokojený. To by nám postup do pohárů určitě zaručilo," ozřejmil v interview pro idnes.cz nadřízený Latky, Pitáka, Berkovce a spol.

Co by se stalo, pokud by se to nepovedlo? "Záleží na tom, jak budeme hrát my a jak budou hrát další týmy. Máme za zády Brno i Jablonec, které mají kvalitní týmy. Ale ano, bylo by to pro mě zklamání, protože chci poháry hrát. Nechci kalkulovat, ale uděláme všechno pro to, abychom vyhrávali. O poháry se bude bojovat do posledního kola," pokračoval šéf slávistické lavičky, jehož slova publikoval server idnes.cz.

V čem by měla být jarní Slavia jiná, než ta podzimní? "Snažili jsme se trošku vysunout presink, což se nám snad povedlo. Uvidíme, jak na to zareagují hráči v mistrovských zápasech. Chceme, aby útočná fáze byla lepší než na podzim a dávali jsme víc gólů. Snažili jsme se přivést takové hráče, aby nám v kombinaci pomohli. Držet míč na zemi se nám v přípravě celkem dařilo. Ale všechno ukáže až liga," doplnil na webu idnes.cz někdejší kormidelník Mladé Boleslavi či Viktorie Plzeň.

Kolik nových hráčů by mělo figurovat v základní sestavě z celkových osmi zimních posil? "Zařadit do sestavy všech osm nových hráčů by nešlo. Tým už na podzim nehrál špatně. Ale potřebovali jsme na určitých postech posílit. Hlavně na útočných, což se nám povedlo. Milan Škoda v sobotu proti Brnu nebude hrát kvůli zranění, ale my teď máme Železníka a Mešanoviče, kteří nám určitě pomůžou. Proti Brnu určitě nastoupíme se dvěma útočníky. Hrát budou tři nebo čtyři noví hráči. O dvou postech ještě jasno nemám. Ale jinak už představu mám," zakončil idnes.cz zmíněný šéf sešívaného realizačního týmu, jehož svěřenci jdou na Zbrojovku Brno, se kterou poslední čtyři duely prohráli.