Velká čtyřka aneb největší adepti na českou střeleckou korunku

Každý rok nejsme během jara svědky jen týmových úspěchů, které jsou samozřejmě prioritní, ale zajímavé je sledovat i ty individuální. Mezi ty hlavní lze počítat boj o nejlepšího střelce, který se nevyhne ani české nejvyšší soutěži. Podívejme se na čtyři horké adepty na tento primát podle webu Synotliga.cz. V tomto případě jsme však nesledovali jejich výkony během podzimní části, nýbrž v přípravě.

Velká čtyřka aneb největší adepti na českou střeleckou korunku
Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit

4) David Lafata (Sparta)


Počet odehraných zápasů: 3
Počet odehraných minut: 156
Počet vstřelených branek: 5


Přestože kapitán pražské Sparty přezimoval v tabulce střelců po podzimu na prvním místě, v přípravě toho tolik neodehrál, z čehož pramení i jeho střelecká produktivita. Na vině je především zranění, které si Lafata přivodil během zimní přípravy, což vedlo k absenci při herním soustředění ve Španělsku. To však nezabránilo faktu, že i tak v pouhých třech zápasech mířil pětkrát přesně a jako jediný z pražského celku dokázal prostřelit brankáře slavné Borussie Dortmund.

[break]
TOP 5 superhvězd, které se nechají až moc snadno vytočit

3) Michal Ďuriš (Plzeň)


Počet odehraných zápasů: 6
Počet odehraných minut: 301
Počet vstřelených branek: 4


Slovenský reprezentační kanonýr opanoval podzim na druhém místě v tabulce střelců Synot ligy, ale počtem branek se vyrovná prvnímu Lafatovi s jedenácti trefami. Stejně jako jeho hlavnímu rivalovi se dařilo během zimy v přátelských utkáních na české půdě, neboť si připsal dvě trefy hned v úvodním utkání s Domažlicemi. Po lehkém střeleckém půstu pak obstaral výhru 2:0 proti norskému Stabaeku a pro Plzeň je jasným útočníkem číslo jedna.

[break]
Hvězdy, o které se zajímají jejich bývalé celky

2) Milan Škoda (Slavia)


Počet odehraných zápasů: 6
Počet odehraných minut: 278
Počet vstřelených branek: 5


Prakticky celou zimu se spekulovalo, zda slavistický ostrostřelec neopustí Eden a nezamíří do zahraničí. Nakonec pak vyhrál záměr vyzbrojit Sešívané o nové akvizice a pokusit se během jara zaútočit na příčky zajišťující boj o pohárovou Evropu. Milan Škoda tak nezamířil do Emirátů, ale do konce sezóny bude hájit barvy Slavie, pro kterou jsou jeho služby nepostradatelné. V přípravě se český kanonýr prosadil proti Vyšehradu, Ťiangu-Su a Lechem Poznaň.

[break]
Čtvero brazilských střelců, kterým štěstí v Evropě nepřálo

1) Lukáš Magera (Mladá Boleslav)


Počet odehraných zápasů: 6
Počet odehraných minut: 289
Počet vstřelených branek: 1


Téměř dva metry vysoký tahoun středočeského klubu překonal během podzimu své střelecké maximum a dá se mluvit o jeho nejlepší formě během dosavadní kariéry. Bylo to také díky spolupráci s reprezentanty Jiřím Skalákem a Ondřejem Zahustelem, kteří však během zimy zamířili k jiným klubům. To se částečně projevilo i v přípravě, kdy Magera vstřelil jen jednu branku v utkání se Steyrem a v duelu se Salzburgem byl dokonce vyloučen.

Trio záložníků, kteří by mohli nahradit dirigenta Iniestu