Zvýšený tlak? Slavia je přece vždycky favorit, tvrdí Latka

Martin Latka je kapitánem Slavie, ale je možné, že jarní část sezony začne na lavičce náhradníků. Jaký by se k takové situaci bývalý bek Birminghamu či Duisburgu postavil?

Zvýšený tlak? Slavia je přece vždycky favorit, tvrdí Latka
Uhrin poodkryl plány: Hrát budou tři nebo čtyři noví hráči

"O něčem jsme se samozřejmě s trenérem bavili, ale to zůstane mezi námi. Pokud nebudu hrát, budu se snažit pomoci mimo hřiště. Všichni táhneme za jeden provaz, ať nastoupí kdokoli, budeme chtít vyhrávat. Všichni pro to musí udělat maximum. Každý by měl být profesionál, nastoupit může jen jedenáct hráčů. Teď tu byla několik let jiná situace, ale konkurence by měla být. Nutí každého hráče pracovat. A když nehraje, tak ještě o to víc," ozřejmil na stránkách slavia.cz defenzivně laděný svěřenec kouče Dušana Uhrina mladšího.

Slavia během zimy přivedla do Edenu osm nováčků a řadu hráčů půjčila jinam. Zažil ve své kariéře uprostřed sezony podobně razantaní řez? "Zažil jsem i víc, třeba v Řecku. Tam se hráči měnili každý půlrok a navíc byl každý z jiné země, což bylo o to těžší. A dost velká obměna byla taky tady ve Slavii za trenéra Jarolíma, tehdy se to hodně točilo. Jsem přesvědčený, že posílit jsme potřebovali. Vpředu jsme měli jen Škodu, teď se kvalita zvedla a variant je víc. Je to jedině dobře. Se třinácti hráči se nedá hrát o poháry," upozornil na webu slavia.cz ostřílený střední obránce.

Protože vedení vyhlásilo cíl v podobě pohárů, do mladé kabiny by mohl dorazit zvýšený tlak. "V téhle pozici asi budeme. A nejen na základě toho, co se odehrálo v zimě. Slavia je přece vždycky favorit. Ty optimistické vize vnímám a asi by byla hloupost říkat, že budeme hrát někde uprostřed tabulky. Ale bude kvůli psychice hodně důležité zvládnout začátek. Chytnout se, udělat dobré výsledky. To nás pak může nakopnout do dalšího průběhu. Kdybychom začali špatně, může se to samozřejmě projevit naopak negativně. Tomu se snad vyhneme. Samozřejmě budeme pod mnohem větším tlakem než na podzim. To od nás skoro nikdo nic neočekával, zvlášť po problémech, které v klubu dřív byly. Ale měli jsme nadstandardní první polovinu ligy, plno zápasů se nám povedlo. Teď to bude něco jiného, bude se od nás čekat vítězství v každém utkání. Udrželi jsme Škodu i Zmrhala, což je strašně důležité, navíc přišly ty posily... Musíme si teď klást nejvyšší cíle," zakončil spoluhráč Berkovce, Pitáka, Hušbauera a spol., jehož slova vyšla na stránkách slavia.cz.