Zkušenosti vs. nadšení. Prodlouží si Juve úchvatnou sérii?

Juventus aktuálně táhne čtrnáctizápasovou šňůru ligových výher a pomalu se přibližuje italskému rekordu, který v sezoně 2006/2007 stanovil Inter Milán, jemuž se tehdy podařilo triumfovat sedmnáctkrát za sebou.

Zkušenosti vs. nadšení. Prodlouží si Juve úchvatnou sérii?
Video: Toni a spol. shořeli v Římě, Sevilla žádnou senzaci nedopustila

Jenže nyní čeká obhájce primátu aktuální lídr tabulky. "Série jsou zajímavé pro novináře a fanoušky, my je nesledujeme. Pro nás je vždy nejdůležitější nejbližší zápas a ten s Neapolí je opravdovým hitem. V září jsme na půdě soupeře prohráli 1:2 a máme mu co oplácet," uvedl Gianluigi Buffon.

Kolega Dybaly, Moraty či Evry má pro nejbližšího protivníka pouze slova chvály a moc dobře ví, že patnáctý vítězný korálek se Staré dámě nebude navlékat snadno. "Neapol je tým, který hraje s velkým entuziasmem a intenzitou. Na naší straně ale stojí zkušenosti, které jsou v takových velkých zápasech důležité. Věřím, že se nám tato výhoda povede zúročit," pokračoval svěřenec kouče Allegriho.

"Neapol je vzhledem k výkonům v dosavadním průběhu soutěže zaslouženým lídrem, ale věřím, že po sobotě už to nebude platit," doplnil brankářský veterán, jehož celek letos útočí na pátý titul v pěti letech.

A co předzápasové dojmy druhé strany, která se spoléhá na nejlepšího střece Serie A Gonzala Higuaína, jenž se doposud prosadil čtyřiadvacetkrát? "Tento zápas znamená pro naše město a naše fanoušky strasně moc. Je velká škoda, že fanoušci SSC nemohou být na stadionu. Víme, že Juventus je doma velmi silný," pronesl Marek Hamšík.

"Půjde o přímou konfrontaci dvou nejlepších italských týmů. Sledovat to bude celý svět. Budeme se snažit o vítězství. Zápas o titulu ovšem ještě určitě nerozhodne, protože do konce pořád zbývá hodně kol," uzavřel slovenský reprezentant, jehož chlebodárce čeká na Scudetto od roku 1990.

Šlágr víkendu se na Apeninském poloostrově hraje v sobotu od 20:45.