I hvězdy dávají Číně košem. Peníze nejsou všechno!

Přestupová zima tohoto roku byla ve znamení Číny. Před pár dny tam začal podle jejich horoskopu rok Ohnivé opice, ale zase tak „ohnivé“ to úplně nebylo. Přední čínské kluby sice za obrovské peníze posílili hráči z předních evropských klubů, ale řada z nich dala také říši středu košem. Kdo třeba?

I hvězdy dávají Číně košem. Peníze nejsou všechno!
Nigerijský útočník Watfordu Odion Ighalo odmítl nabídku čínského klubu, který mu nabízel desetkrát větší plat než jeho současný zaměstnavatel. Okomentoval to slovy : „Nemůžete prodat svůj sen, jako dítě jsem Premier League jen sledoval a snil o tom, že jednou budu její součástí. Nyní se mi to daří, a pokud budu pokračovat v tom, co dělám, můžu si v Anglii užívat fotbal ještě čtyři, pět nebo šest let.“

Ighalovi se tuto sezónu v Premier League opravdu daří, vstřelil v ní už 14 gólů a na další tři přihrál. Je suverénně nejlepším střelcem Watfordu a díky jeho kvalitě poslal španělský trenér Flores Quique na hostování českého útočníka Matěje Vydru do druholigového Readingu. Ve Watfordu hraje v útoku většinou s anglickým reprezentantem Troyem Deeneyem. Ihgalovým snem je jednou skončit v rudém dresu Manchesteru United.

Podobně se zachoval také obránce Realu Madrid Álvaro Arbeloa. Čínský klub Šanghaj Šen-čua mu sice nabízel "jen" čtyřikrát větší plat, Arbeloa však reagoval takto: „Lepší lavička Realu, než základ v Šanghaji.“ Pro fotbal jako takový jedině dobře!

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit