Trenérská jednička v Anglii podle Fergusona: nečekaná volba

V Anglii se nic neutají, mnohdy ani soukromé rozhovory známých celebrit, ať už sportovních či politických. V minulých dnech se na přátelské večeři setkali bývalý trenér Manchesteru United Alex Fergusona a David Lammy, bývalý člen britské vlády. Koho Sir Alex v této debatě označil za současného nejlepšího kouče Premier League?

Trenérská jednička v Anglii podle Fergusona: nečekaná volba
Zní to možná trochu nečekaně, ale rozhodně to nebyla jen zdvořilost skotského muže, když oznámil, že podle něj je současnou jedničkou argentinský kouč Tottenhamu Mauricio Pochettino.

A proč by to měla být jen zdvořilost? Protože Lammy je z londýnské čtvrti Tottenham a je příznivcem stejnojmenného klubu, který nyní útočí na účast v Lize mistrů a prohání Leicester. „Prostě mi řekl, že máme nejlepšího kouče v Anglii,“ dmul se pýchou politik.

Pochettino (43 let) vede druhou sezonu „kohouty“ z Tottenhamu a odborníci si ho cení zejména proto, že dokáže do mužstva zapracovat mladé hráče, navíc má nejlepší defenzívu v Premier League, neboť tým dostal pouze 19 branek. O Pochettinovi se také uvažuje, že by se mohl stát koučem Manchesteru a Sir Alex mu tak dělá skvělou reklamu.

Sánchez bude chtít více peněz