Tři brankáři, kteří se brzy dočkají velkého přestupu

Dva brankáři ve svých klubech chytají skvěle a je jisté, že se v létě o ně strhne boj. Třetí do party naopak nechytá vůbec, v brzké době se to ale pokusí změnit. O kom je řeč?

Tři brankáři, kteří se brzy dočkají velkého přestupu
Šestice největších kanonýrů Atlétika za posledních 20 let

Salvatore SiriguV poslední sezóně v Palermu inkasoval Sirigu téměř dvě branky na zápas, přesto si ho vybralo pařížské PSG. A italský gólman se stal okamžitě hvězdou, v sezóně 2012/13 inkasoval ve třiačtyřiceti duelech jen 24 branek. A i další sezóny byly velmi povedené. Jenže po čtyřech sezónách přišel nečekaný tah, PSG koupila Kevina Trappa a udělalo z něj gólmanskou jedničku. Devětadvacetiletý Ital tak letos odchytal jen pět duelů a po sezóně s největší pravděpodobností vymění klub. Velký přestup to tak ve smyslu přesunu do lepšího týmu není, ale Sirigu bude jistě spokojený. Podle posledních informací by se mohl vrátit do Itálie.

[break]

Jan OblakNeuvěřitelné výkony předvádí v dresu Atlétika Madrid Jan Oblak. Slovinec ve třiadvaceti zápasech inkasoval jen jedenáctkrát a je jasné, že o něj v létě bude enormní zájem. Nic na tom nemění ani fakt, že začátkem února s ním vedení Atlétika podepsalo smlouvu do roku 2021. Výkupní klauzule se sice zvýšila, velkokluby to ale neodradí. Zájem je o něj především v Anglii, spekuluje se o Liverpoolu či Manchesteru United.

[break]

Gianluigi DonnarummaZa dva týdny mu bude teprve sedmnáct, Gianluigi Donnarumma ale již nyní ohromuje fotbalový svět. Po zranění jedničky Diega Lópeze se dostal do branky milánského AC a vede si skvěle. V šestnácti zápasech inkasoval jen dvanáct branek a ihned si od klubu vysloužil vylepšenou smlouvu. I u tohoto mladého Itala je ovšem pravděpodobný brzký přesun do zahraničí.

Nejvíce fanoušky nenáviděné opory svých týmů?