Tři kluby, které vydělaly na odchodu svých hráčů bez formy

Letos se jim vůbec nedařilo, přesto kluby na trhu dokázaly něco nemožné, hráče prodat za velice slušnou částku. Především v případě Atlétika Madrid se jedná o opravdový majstrštyk.

Tři kluby, které vydělaly na odchodu svých hráčů bez formy
Šestice největších kanonýrů Atlétika za posledních 20 let


3. Fredy GuarínInter je jedním z týmů, který musí být šťastný za "utrácení" čínských klubů. Kolumbijský záložník Fredy Guarín přišel do Interu před čtyřmi lety z Porta a ihned se stal hvězdou. Ve své první sezóně po přestupu vstřelil deset branek a i v dalších sezónách byl poměrně produktivní. Jenže letos se Guarínovi vůbec nedařilo, vstřelil jedinou branku a stal se z něj náhradník. Nikdo asi nepočítal s tím, že by snad Inter mohl za něj získat nějakou vyšší částku. Nakonec ho ale prodal do Číny za 13 milionů eur a na tomto přesunu tak vydělal celý jeden milion.

[break]

RamiresZa měsíc devětadvacetiletý Ramires také přestoupil do Číny, přestupová suma je ovšem absolutně neodpovídající. Do Chelsea přišel Brazilec v roce 2010 za 22 milionů eur. V jedné sezóně dokonce nasázel 12 branek, v posledním období se ale trápil a základní sestava se ho netýkala. Čínský klub Jiangsu Suning ale nakonec nabídl 33 milionů eur a Chelsea neváhala.

[break]

Jackson MartínezNejvětší majstrštyk ale v zimě udělalo Atlétiko Madrid. V létě přicházel do Atlétika jako obrovská hvězda, která v Portu během tří sezón nasázela 90 branek! Jenže ve Španělsku se Jackson trápil, ze hry ho vyřadilo zranění a nakonec odehrál jen něco přes tisíc minut. Tři branky za 35 milionů eur? To je hodně špatná bilance. Jenže čínský celek Guangzhou Evergrande to viděl jinak, Martíneze chtěl získat a nakonec ho také získal. A Atlétiko Madrid za něj vyinkasovalo 42 milionů eur!

Nejvíce fanoušky nenáviděné opory svých týmů?