Známé plody La Masie, které z Camp Nou vyletěly jako střely

Barcelona je nejen španělským velkoklubem, ale i místem, které mnohdy přepisuje historii tohoto sportu. Každý zná její mládežnickou akademii La Masii, z níž vzešly hvězdy nejsilnějšího kalibru. Některé poté zanechaly na Camp Nou nesmazatelnou stopu, jiným byla šance upřena a musely jít do světa porvat se o své místo na zeleném pažitu. Podívejme se na čtyři známé plody La Masie, kterým Barcelona svou náruč nerozevřela dokořán.

Známé plody La Masie, které z Camp Nou vyletěly jako střely
Pět největších exodů této zimy ze Synot ligy do zahraničí

3) Mikel Arteta


Navzdory tomu, že Arteta pochází ze severu Španělska z oblasti Baskicka a jeho schopnosti byly ideální pro Bilbao, spojil svou životní cestu s Barcelonou již jako patnáctiletý. Po hostování v PSG a angažmá v Glasgow Rangers, Realu Sociedad a Evertonu našel svou nejlepší formu až na Emirates, kde se stal kapitánem Gunners. Je zřejmé, že jeho talent by se na Camp Nou nesešel s nezájmem, bohužel však šanci nedostal.

[break]
Tři brankáři, kteří se brzy dočkají velkého přestupu

2) Mauro Icardi


Teprve dvaadvacetiletý argentinský útočník je považován za velkou budoucnost pro svou zem, neboť se na apeninském poloostrově stal hvězdnou světového formátu. V juniorských týmech Barcelony byl jeho potenciál znát, ale klub se ho zbavil a pustil ho do Sampdorie. V roce 2013 ho získal Inter Milán, kde v současné době obléká kapitánskou pásku a nikdo neví, zda to není jeho poslední sezóna na San Siro, neboť po něm prahne prakticky každý evropský velkoklub.

[break]
Velká čtyřka aneb největší adepti na českou střeleckou korunku

1) Pepe Reina


Pepe Reina možná zase až tolik do našeho žebříčku nezapadá, ale i se svými 41 starty u Barcelony nebyl jeho potenciál na Camp Nou plně využit. Již ve dvaceti letech opustil katalánského giganta a své štěstí hledal ve Villarrealu, než svá nejslavnější léta zažil v Liverpoolu. Následovala hostování v Neapoli a nepříliš zdařilé angažmá v Bayernu Mnichov, kde bylo jasné, že Manuela Neuera z pozice jedničky nikdy nesesadí. V současné době bojuje opět s Neapolí o triumf v Serii A.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit