Čtyři transfery, které Bayernu Mnichov skutečně nevyšly

Je neuvěřitelné, že Bayern Mnichov nebyl vybrán, aby se zúčastnil prvního ročníku Bundesligy v roce 1963. O svém právu být mezi německou elitou se ale hlasitě přihlásil již o pár let později a od té doby patří k dominantnímu týmu této evropské země. Nespočet úspěchů během historie nasbíráno bylo, stejně jako nákupy hvězdných jmen. Najdou se však i taková, která se v Allianz Aréně neuvedla dobře a pro klub se jedná o velmi špatné transfery. Podívejme se na čtyři z nich.

Čtyři transfery, které Bayernu Mnichov skutečně nevyšly
Tři brankáři, kteří se brzy dočkají velkého přestupu

4) Pepe Reina


Současná akvizice italské Neapole byla podepsána Pepem Guardiolou v létě roku 2014 za 2,1 milionů liber. Záměr byl jasný, neboť Reina měl krýt záda německé reprezentační jedničce Manuelu Neuerovi, kdyby se náhodou zranil. Rodák z Madridu naskočil jen do tří utkání proti Werderu Brémy, Eintrachtu Frankfurt a Augsburgu. Právě ve svém posledním zápase byl vyloučen již ve 13. minutě po faulu za Raúla Bobadilla, což zavinilo konečnou prohru 0:1 před domácím publikem.

[break]
Nejlepší dvacítka Barcelony všech dob: Messi, Cruyff či Guardiola?

3) Lucas Podolski


Německá reprezentační ikona hrála za Bayern Mnichov sice v rané fázi své kariéry, ale jeho angažování se dá považovat za tragické. Není divu, že byl během svého působení přeložen i do B-týmu, než byl navrácen Kolínu nad Rýnem, kde se mu opět začalo zase dařit. Nákup za 7 milionů liber v roce 2007 se nepovedl z důvodu kombinace zranní a přítomnosti Miroslava Kloseho a Lucy Toniho. Přestože se Podolski trápí i v současné době, Galatasaray mu nabídla pomocnou ruku.

[break]
Zajímavé mládí, které ukrývá portugalská Primeira Liga

2) Takashi Usami


Japonský útočník byl považován za další skvělý nákup z Asie, ale nedokázal svého potenciálu plně rozvinout díky svému velmi krátkému působení. Reprezentant ze země vycházejícího slunce odehrál během svého hostování jen pět zápasů za A-tým, než odešel další hostování do Hoffenheimu. I tam se neuvedl v dobrém světle, proto zvolil návrat do svého mateřského klubu Gamba Osaka, kde hraje dodnes. Ve svých třiadvaceti letech má vše před sebou a díky svým výkonům v rodné zemi se spekuluje o jeho návratu do Evropy.

[break]
Bývalé zboží Schalke, o němž je v Evropě hodně slyšet

1) José Ernesto Sosa


Talentovaný argentinský záložník přišel k bavorskému velkoklubu v roce 2007 za 6,3 milionů liber z Estudiantes. Svými výkony v rodné zemi se zdál být skvělým nákupem, který by mohl Bayernu pomáhat celou svou kariéru. Sosa však opustil klub se zklamáním, neboť jeho forma měla velké výkyvy a nedokázal vedení o svých schopnostech přesvědčit. Za německého giganta odehrál 53 zápasů a jeho angažmá lemovalo také velké množství zranění. V současné době hraje za turecký Besiktas.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit