Nejhorší podpisy skvělého Guardioly u bavorského giganta

Nejeden kronikář pamatuje Pepa Guardiolu coby skvělého defenzivního záložníka, který na Camp Nou získal během své kariéry 17 trofejí. Nová tvář španělského trenéra není ani trošku horší, neboť se mu daří i na trenérském poli. Úspěchy s Barcelonou i Bayernem Mnichov jsou v živě paměti současných fanoušků, ale podívejme se, které nákupy se mu u bavorského giganta během jeho angažmá příliš nepodařily.

Nejhorší podpisy skvělého Guardioly u bavorského giganta
Tři kluby, které vydělaly na odchodu svých hráčů bez formy

5) Jan Kirchhoff


Přestože pětadvacetiletý střední obránce dorazil do Allianz Arény zdarma z Mainzu, nedokázal svého potenciálu, který v něm Guardiola viděl, naplnit. Španělskému trenérovi nikdo nic nevyčítal při jeho pořizování, neboť je znám, že má na dobré hráče čich. V tomto případě měl ale asi rýmu, neboť Kirchhoff odehrál za Bayern jen 144 minut, než byl vyslán na hostování do Schalke.

[break]
Tři brankáři, kteří se brzy dočkají velkého přestupu

4) Mehdi Benatia


V létě roku 2014 získal Guardiola perspektivního marockého obránce, o kterého tehdy usilovaly i Manchester United nebo Chelsea. Talentovaný Banetia vyšel bavorského mistra na 21 milionů liber, které však klubu doposud nedokázal vrátit výkony. Jeho působení v Bayernu lemují zranění, které mu nedovolí se plně projevit, což dokazuje jen 34 odehraných zápasů během roku a půl trvajícího angažmá. Kdo to mohl vědět, že z AS Řím kupuje zajíce v pytli?

[break]
Nejlepší dvacítka Barcelony všech dob: Messi, Cruyff či Guardiola?

3) Mario Götze


Toto jméno vyvolá u čtenářů zcela jistě pozdvižení, ale talentovaný německý reprezentant přicházel do Bavorska z Borussie Dortmund s ohromující vizitkou a nesporným talentem. Pod taktovkou Guardioly však Mario Götze zatím nedokázal naplnit očekávání, proto je jeho cena 27,7 milionů liber zatím hodně vysoká. Přestože v řeči čísel zatím zase až tolik nezaostává, je mu často vytýkáno malé nasazení a chuť se porvat o své místo v sestavě.

[break]
Zajímavé mládí, které ukrývá portugalská Primeira Liga

2) Sven Ulreich


Poté, co odchytal tento německý brankář 220 zápasů ve Stuttgartu, zamířil za 2,6 milionů liber do Bayernu, aby kryl záda jedničce Manuelu Neuerovi. Perspektivní brankář s velkou budoucností se tak usadil na lavičku náhradníků, kde jeho schopnosti nikdo neocení. Doposud odehrál u bavorského mistra jen dva zápasy očekává se, že dřív nebo později vyslyší volání sportovního ducha a upřednostní pravidelné herní vytížení někde jinde.

[break]
Bývalé zboží Schalke, o němž je v Evropě hodně slyšet

1) Arturo Vidal


V Turíně patřil mezi nejobávanější záložníky italské Serie A a jeho cena stoupla během světového šampionátu v Brazílii. Po jeho zisku prahl nejeden evropský velkoklub, ale chilský reprezentant se nakonec upsal Bayernu Mnichov za 27,5 milionů liber. V klubu měl vyplnit mezeru po odchodu Bastiana Schweinsteigera do Manchesteru United, ale zuřivý býk působí v Bundeslize spíše jako nevinný beránek. Jedná se o jeho první sezónu v Německu, proto není nutné nad ním zatím ještě lámat hůl.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit