Wenger: Léto? To bude hezky a Vardy skončí na Emirates

Francouzský kouč na lavičce Gunners Arsene Wenger srší optimismem. Jeho svěřenci pomýšlejí na triumf v Premier League, na který čekají již déle jak deset let a již v neděli se mu mohou přiblížit, pokud doma na Emirates porazí vedoucí Leicester. Trenér zatím nerad mluví o možném úspěchu, ale nastínil, že v létě hodlá ulovit největší hvězdu svého soupeře Jamieho Vardyho.

Wenger: Léto? To bude hezky a Vardy skončí na Emirates
Šestice největších kanonýrů Atlétika za posledních 20 let

Wenger připouští, že si talentovaného anglického útočníka všímal, již když hrál ještě za Fletwood Town. Zároveň dává Liškám jasný signál, že v létě na jejich kanonýra zaútočí a pokusí se ho urvat pro svůj záměr. Devětadvacetiletý ostrostřelec zažil v právě probíhajícím ročníku Premier League raketový vzestup a uchází se o korunku krále střelců na Ostrovech.

"Snažíme se získat ty nejlepší hráče na každý post a Vardy se nám zamlouvá. Sleduje ho náš skaut a pěje na něj ódy. Samozřejmě nebudu mlžit a přiznám, že bychom ho rádi v létě získali a přivedli na Emirates. Náš pozorovatel mluví o výjimečných kvalitách, o kterých jsem přesvědčený i já a pevně věřím, že by byl pro náš kádr velkým přínosem,“ prohlásil Wenger.

„Výhodou takového hráče je fakt, že přišel odnikud a nemá co ztratit. Má hlad po úspěchu a doposud sledoval Ligu mistrů jen v televizi. Představa, že by mohl být další sezónu v této milionářské soutěži také, ho žene dopředu a právě takové tváře potřebujeme,“ dodává kouč Gunners.

Nejvíce fanoušky nenáviděné opory svých týmů?