Fotbalový valentýn, aneb pět kamarádství hráčů na celý život

Čtrnáctý únor se každý rok nese v duchu svátku Svatého Valentýna, proto se za pomoci webu Goal.com podívejme do světa fotbalu a s odlehčeným dovolením si připomeňme pět partnerství, která symbolizují kamarádskou lásku na celý život.

Fotbalový valentýn, aneb pět kamarádství hráčů na celý život
Tři kluby, které vydělaly na odchodu svých hráčů bez formy

5) Gary Neville a Paul Scholes


Rudí ďáblové zažili v posledních dvaceti letech obrovské úspěchy, které má na svědomí nejen bývalý kouč Sir Alex Ferguson. Parta na Old Trafford táhla skutečně za jeden provaz, o čemž dokazuje i silné pouto mezi dvěma anglickými reprezentanty. Gary Neville v roce 2010 dokonce políbil na trávníku Paula Scholese při vědomí, že titul je opět doma. Tento moment oběhl celý svět.

[break]
Tři brankáři, kteří se brzy dočkají velkého přestupu

4) Zlatan Ibrahimovič a Maxwell


Dokonce i všemocný Zlatan Ibrahimovič potřebuje ke svému štěstí přítele. Švédský uragán ve službách francouzského PSG má vskutku vřelý vztah s Maxwellem. Během své kariéry se s levým obráncem z Brazílie potkal již nejednou. Vše odstartovalo angažmá v Ajaxu Amsterdam, poté střety v Interu Milán, Barceloně a nakonec pod Eiffelovkou.

[break]
Nejlepší dvacítka Barcelony všech dob: Messi, Cruyff či Guardiola?

3) Frank Lampard a John Terry


Přátelství, které započalo někdy kolem roku 2001, přetrvává do dnes. Oba hráči jsou považováni za legendy londýnské Chelsea a jejich symbióza byla na Stamford Bridge všudypřítomná. Není žádným tajemstvím, že spolu jezdí na dovolené a neustále jsou v kontaktu. Bývalí angličtí reprezentanti našli v dresu Blues nesmrtelné přátelství.

[break]
Zajímavé mládí, které ukrývá portugalská Primeira Liga

2) Iker Casillas a Sergio Ramos


Španělská reprezentace stmelila to, co pokračovalo i v dresu Realu Madrid. Bývalý brankář Bílého baletu měl vždy velmi blízko ke svému spoluhráči z obrany a ten zase dával najevo hlasitě najevo své zklamání, když se klub velice nešetrně Casillase zbavil. Oba jsou spolu stále v kontaktu a vídají se v národním výběru Španělska, který se letos pokusí obhájit triumf z evropského šampionátu.

[break]
Bývalé zboží Schalke, o němž je v Evropě hodně slyšet

1) Lionel Messi a Sergio Agüero


Zatímco portugalský velikán Cristiano Ronaldo uznává jen sám sebe, jeho největší rival Lionel Messi netají své sympatie k reprezentačnímu kolegovi Sergiu Agüerovi. Oba patří mezi obávané útočníky a již několikrát projevovali chuť hrát spolu nejen v národním dresu, ale i v klubové sféře. Veřejnosti není utajováno, že spolu při reprezentační pauze tráví často dlouhé noci na pokoji u hraní fotbalu na herní konzoly.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit