Čtyři momenty, o kterých se mluví po duelu Arsenal-Leicester

Šlágr 26. kola Premier League rozhodla obrovská chyba střídajícího hráče a gól v 95. minutě. O kterých momentech se mluví po duelu Arsenal-Leicester?

Čtyři momenty, o kterých se mluví po duelu Arsenal-Leicester
Tři brankáři, kteří se brzy dočkají velkého přestupu

Penalta či faul před ní?Arsenal byl aktivnějším celkem a hned na začátku utkání mohl jít do vedení. Leicester ale tlak ustál a v poslední minutě první půle dokonce šel do vedení. Otázkou ovšem je, zda byl Jamie Vardy opravdu faulován a zda úniku hostujícího týmu nepředcházel faul na Ramseyho. Atkinson zřejmě mohl odpískat faul na záložníka Gunners, i penaltu si ale nejspíše obhájí.

[break]

Neuvěřitelný KanteBrzy pětadvacetiletý defenzivní záložník Ngolo Kante přestoupil před sezónou z Caen do Leicesteru za pouhých 8 milionů eur. Francouz prožívá neuvěřitelnou sezónu a tento duel jen ukázal, proč o něj mají zájem anglické velkokluby. Především v první půli hrát Kante neskutečně, vyhrál drtivou většinu osobních soubojů a získal minimálně sedm míčů. Podobně si vedl i ve druhé půli a pokud bychom měli vybrat nejlepšího hráče Leicesteru, nebylo by co řešit.

[break]

Ruce v pokutovém území?Třikrát zahráli hosté v pokutovém území rukou, ani jednou ale Martin Atkinson penaltu neodpískal. V prvních dvou případech zřejmě učinil správně, ovšem v tom třetí už penaltu odpískat mohl. Rukou zahrál Morgan, za dres ho ovšem neustále tahal Giroud a možná i k tomu Atkinson přihlédl. Pokud by ale Arsenal neuspěl, jistě by se ruce v pokutovém území řešili více.

[break]

Neuvěřitelná chyba WasilewskéhoV 54. minutě inkasoval Danny Simpson červenou kartu a Claudio Ranieri musel reagovat. Stáhl Mahreze, do hry vypustil polského obránce Marcina Wasilewského. A ten si nevedl vůbec špatně, tedy až do poslední minuty. Zcela zbytečně totiž narazil do Ramseyho, který míč odehrával za postranní čáru. Pokud by Wasilewski nezboural Ramseyho, Schmeichel by od branky rozehrál a rozhodčí Atkinson by duel ukončil. Jenže neuvěřitelná chyba polského obránce znamenala úplný opak. Özil rozehrál standardní situaci a Danny Welbeck rozhodl o důležité výhře Arsenalu.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit