Mají Spurs stejně skvělý tým jako legendární „The Class of 92“?

Na manchesterském Etihad Stadium se příliš často nevítězí. Rozjetému Tottenhamu se to ovšem povedlo a Spurs jsou i díky sedmizápasové vítězné šňůře aktuálně v tabulce druzí.

Mají Spurs stejně skvělý tým jako legendární „The Class of 92“?
Welbeck spasil Arsenal, oslavenec Eriksen obral o body Citizens

"Byl to velmi důležitý souboj. Cítili jsme, že nešlo o obyčejný zápas. Pro nás to byl opravdový test. Z mých kluků mám radost. Ukázali skvělou mentalitu proti mužstvu plnému prvotřídních hráčů. Erik Lamela byl mužem, který měl na naši hru obrovský vliv," chválil argentinského útočníka jeho krajan a manažer Spurs Mauricio Pochettino.

Kane v duelu proměnil penaltu, díky níž se v tabulce střelců posunul na průběžné druhé místo se třígólovou ztrátou na vedoucího Vardyho. "Joe Hart mě viděl v reprezentaci kopat mnoho penalt. Věděl jsem, kam to chci kopnout a jsem rád, že to tam padlo. Toto vítězství je pro nás další výzvou. Víme, čeho jsme schopní. Stále jsme ve hře ve třech soutěžích a všechny bereme s plnou vážností. V neděli jste mohli vidět, že jsme v lize schopni čehokoliv," upozornil webem sme.sk citovaný útočník Albionu.

Právě dvaadvacetiletý Kane přiznal, že inspirací pro londýnský celek z White Hart Lane jsou legendární odchovanci Manchesteru United, jimž se říkalo "Třída 92" a mezi které patřili David Beckham, Ryan Giggs, Gary a Phil Nevillové, Paul Scholes či Nicky Butt. Když je ve své době Sir Alex Ferguson zařadil do sestavy, bývalý střelec Reds Alan Hansen mu vzkázal, že s "dětmi nic nevyhraje".

"Ukázalo se, že je to možné. Měli skvělé mužstvo, které dlouhé roky dominovalo. My máme stejně mladý tým se světlou budoucností," zakončil Kane, jehož slova vyšla na portálu sme.sk.